Jak na správné odstranění pupínků

Spousty lidí praská pupínky špatně. To vede k prodloužení problémů, zarudnutí kůže, k výskytu dalších pupínků atd. Pokud pupínek odstraníte správným způsobem, můžete se ho zbavit během 2-3 dnů. Jestliže však budete postupovat špatně, může se z jednoho pupínku vyklubat apokalypsa.

Netlačte příliš brzo na pilu

Nepokoušejte se odstranit vaše pupínky příliš brzo. Všichni víme, že se o to stejně budete pokoušet. První rada pro správné odstranění pupínku, je trpělivost. Buďte trpělivý a dejte si na čas. Nezkoušejte mačkat pupínek, který se sotva vyklubal. Pokud nemá bílou hlavu, pak mačkání, kroucení, napařování, popichování a spousty dalších věcí, je zbytečně a zhorší to jen problém.

Máte pupínek s bílou hlavičkou? Potom si před jeho odstranění umyjte ruce. Zabráníte tím přenosu infekce a možnosti zanícení. Je to jednoduché. Podobný postup zaujměte i v případě, že chcete použít nástroj v podobě jehly nebo něčeho podobného. Vše nejdříve důkladně sterilizujte a až poté se pusťte do zákroku.

Při operaci nastavte jehlu paralelně k pokožce, napíchněte hlavu pupínku a poté dejte jehlu pryč. Nyní se bude testovat vaše sebeovládání. Pokud nevyjde ven nic poté, co jste propíchli pupínek, měli byste ho nechat na pokoji. Pupínek ještě není připraven k praskání.

Jestliže však z pupínku něco vyšlo, jemně zatlačte na kůži kolem pupínku. Odolejte však nutkání vše vytlačit. Stlačení může způsobit, že se zánět dostane hlouběji do kůže a způsobí to jen další zanícení a vznik velkého černého pupínku. Jakmile zatlačíte a dostanete něco ven, okolí pupínku otřete čistým alkoholem nebo jinou desinfekcí.

Při odstranění pupínku si dejte na čas. Nikam nespěchejte a počkejte, až vše bude připraveno. Nezapomínejte na hygienu a ošetření po zákroku. Čím více budete spěchat a tlačit na pupínek, tím více můžete celou situaci zhoršit.