Chytré fotopasti se dají využít nejen v lese, ale i jako ochrana majetku. Přitom fungují tak jednoduše

Fotopasti máme většinou všichni spojené s myslivci, kteří takto chytře sledují zvěř pohybující se v lese. V poslední době se ale využívají i jako chytrá ochrana majetku. A není divu, fungují spolehlivě, a přitom jsou tak snadno ovladatelné a mají universální využití.

Už víte, kde se co šustne

Fotopast vypadá jako malý digitální fotoaparát, jen je zde klasická spoušť nahrazena pohybovým čidlem. Jakmile se před ní něco pohne, ihned se udělá snímek. Pokud je však fotopast nastražena venku, nemusíte se obávat, že by fotila všechno, včetně pohybu stromů ve větru. Fotopasti jsou velmi chytré a fungují na tepelný pohyb. Čidlo tedy rozezná, zda jde o přirozený pohyb nebo zda jde o pohyb člověka, zvěře nebo například automobilu.

Mnohostranné využití

Fotopasti jsou výhodné nejen pro myslivce, kteří čekají na pohyb své zvěře v lese a kontrolují je tak. Dají se využít i pro ochranu majetku. Jejich obrovskou výhodou je pak to, že fungují pouze na klasické tužkové baterie a nepotřebují tak připojení k elektřině. Na baterie přitom vydrží fungovat opravdu dlouhou dobu, a to klidně i po dobu několika měsíců. Jsou tedy snadno přenosné z místa na místo. Z domu je můžete umístit třeba na chalupě, a myslivec si ji pak může vzít i sebou do lesa.

Nastavitelné funkce

Jako každý přístroj, tak i fotopast má několik funkcí, které se dají nastavit tak, aby vám co nejlépe sloužila. Mezi tyto funkce patří nastavení na pořizování fotografií nebo krátkých videí, součástí pořízených snímků jsou pak automaticky i časové údaje včetně data pořízení. Fotopast lze také nastavit tak, aby pořizovala snímky jen v určitou dobu, a tím pádem nemusí být aktivní pořád, například když jste doma. Myslivcům se pak hodí funkce nastavitelné délky prodlevy. To znamená, že fotopast nefotí pohyb pokaždé, když je před pastí nějaký pohyb a zvíře se právě krmí.

Malá, ale všestranná věcička, co myslíte?