Jak vybrat kvalitní dětské sandály? Poradíme vám

Dětské sandály jsou skvělé především během parných letních měsíců. Jak je ale vybrat, aby byly kvalitní a pohodlné? Poradíme vám v tomto článku.

Léto je v plném proudu. Čeká nás tedy nejen měsíce plné sluníčka, ale také období nepříjemných veder. Pokud chcete, aby se i během takovýchto dnů cítilo vaše dítě jako v bavlnce, pořiďte mu kvalitní dětské botičky na léto. Například sandály. Jak ale vybrat ty nejlepší? To vám ukážeme v následujících řádcích.

Míra odvětrání

Dětské sandále musí umět především dobře odvádět pot. I proto najdete v obchodech hned několik druhů sandálů s různým odvětráním. Dětské sandále vybírejte především podle toho, v jakém terénu a za jakého počasí je bude vaše dítě nosit. Do rozpáleného města přijdou vhod co nejvíce otevřené sandály, na procházku po přírodě zase raději vsaďte na uzavřenější. A to především díky dodatečné ochraně chodidel, kterou uzavřenější sandále poskytují.

Dobrá prodyšnost

Samotné odvětrání nestačí. V letních měsících budete potřebovat, aby s odvodem potu a tepla pomáhal i samotný materiál. Při výběru dětských sandálů se proto zaměřte také na to, jestli je materiál sandálů dostatečně prodyšný. Rozhodně nešlápnete vedle, pokud vašemu dítěti pořídíte sandále se zdravotním certifikátem a od prověřeného výrobce. Pokud ale vyberete jiné, vsaďte především na kožené materiály.

Správná velikost

Abyste měli jistotu, že vašemu dítěti pořizujete dětské sandále, které mu padnou, zamiřte do kamenného obchodu. Tam totiž mohou prodavači vašemu dítěti jednoduše změřit nohy a vybrat vhodnou velikost. Pomoct si ale můžete i vy sami, například obkreslením chodidla do kartonu a následným zkoušením velikosti na papírových chodidlech. Jestliže nakupujete přes internet, nebojte se nakoupit i několik párů různých velikostí. Většina obchodů totiž nabízí možnost boty vrátit nebo vyměnit, pokud vám nebudou vyhovovat. Vždy ale pamatujte na to, že je dobré nechat alespoň několikamilimetrový nadměrek.