Dřevěný jídelní stůl je nádherná dominanta kuchyně

Chvíle strávené s rodinou a ještě k tomu u dobrého jídla bývají pro většinu z nás velmi příjemnými okamžiky. Proto je potřeba vybírat i kvalitní a pohodlný jídelní stůl, který celou pohodu ještě umocní.

Který stůl je ten pravý?

Při výběru jídelního stolu je potřeba mít na mysli několik důležitých kritérií:

  • Kupujeme pouze stůl nebo budeme zařizovat celou jídelnu či kuchyň

Pokud budeme kupovat pouze jídelní stůl, měl by ladit s celkovým designem kuchyně či jídelny. Jestliže začínáme zařizovat novou jídelnu nebo kuchyň, začínáme právě stolem, od kterého se pak bude odvíjet další zařízení místnosti.

  • Jak velký je prostor, v němž bude stůl umístěn

Jste – li majiteli velkého prostoru, můžete si dovolit stůl velký či netypických rozměrů. V přídě malého prostoru je ideální volbou stůl malý nebo rozkládací.

  • Kolik stálých členů domácnosti bude u stolu sedět

Schází -li se u vašeho stolu početnější rodina nebo míváte často návštěvy, budou vaše nároky jiné, než pro toho, kdo je sám, či má rodinu méně početnou.

  • V jakém stylu je místnost zařízena

Kromě klasických stolů můžete vybírat například i z nabídky stolů historických. Velmi oblíbené jsou i jídelní stoly stylu PROVENCE.

Pokud stůl dřevěný, jaké dřevo je vhodné?

Jestliže se rozhodnete pro stůl dřevěný, určitě neuděláte chybu. Dřevo je materiál, který je stabilní, vydrží dlouhou dobu a nepotřebuje žádné zvláštní úpravy ani údržbu.

Pro výrobu dřevěných stolů se používá celá řada materiálů, nejčastěji je to dub, buk nebo borovice.

Dřevěný jídelní stůl vytváří stylovou dominantu pro každou jídelnu či kuchyň a vytváří v ní příjemnou atmosféru. Povrchová úprava stolů je volena tak, aby se zachoval charakter daného dřeva. Povrch bývá velice často ošetřen přírodními oleji, díky nimž si právě přírodní vzhled zachovává.