Jak se zbavit kuřích ok? Přinášíme 4 tipy, jak na to!

Máte vyhlédnuté krásné sandálky, které vypadají opravdu moc hezky a vy si je toužíte obout a předvést své nohy? Brzy již na takovéto botky bude čas. Jenže, při pohledu na vaše nohy víte, že si takové boty jen tak neobujete, jelikož se vám na nohou objevují kuří oka? Ať děláte, co děláte, nemůžete se jich zbavit. Přemýšlíte nad tím, jak se kuřích ok zbavit? A jak se vůbec kuří oka tvoří a na nohu se dostávají?

Jak se tvoří kuří oka

Existují dvě skupiny kuřích ok, měkké a tvrdé. A důvodem, proč se kuří oka vůbec tvoří je kontinuální tlak nebo tření na úpatí. Takovýto tlak způsobuje, že se kůže v dané oblasti brání tím, že začíná být její povrch tvrdý. Měkké kuří oko roste stejně, ale dostane-li se do něj pot, pak se jádro mění na měkké. Jaké jsou důvody tlaku a tření na noze, které vede k tvorbě a růstu kuřích ok?

  • Nošení bot bez ponožek a to působí tření na noze
  • Tlak ze špatně zvolené obuvi (boty jsou moc těsné či příliš volné)
  • Abnormální způsob chůze (zvláštní způsob chůze, při němž se tvoří kuří oka)
  • Struktura kosti (ploché nohy, kostní vlečka, kladívkové prsty a podobně)

Kuří oka je možno léčit přírodní cestou, nemusíte tak do těla dostávat chemii a platit za léky, které jsou mnohdy drahé. Vyzkoušejte tyto dva postupy, často se využívají dohromady.

baby-179377_960_720

Nožní koupele a pemzy

Namočte nohy do horké, mýdlové vody a nechejte v ní asi půl hodiny, aby se pokožka zvláčnila. Poté vytáhněte a masírujte pemzou tam a zpátky po postižených místech. Poté nohy usušte. Pemza má drsný povrch a ten odstraňuje odumřelou kůži, aniž by nohy jakkoliv poškrábala. Vatový tampón namočte do ricinového oleje, položte na postižené místo a přelepte. Nechejte působit přes celou noc a ráno či dopoledne vatový tampónek odstraňte. V průběhu dne použijte ricinový olej hned několikrát a celý tento postup opakujte, dokud není kuří oko odstraněno.

Dejte si nohy do teplé mýdlové vody a přidejte jeden šálek jablečného octa. Nohy máčejte zhruba 15 minut. Poté použijte ricinový olej. Tento postup doporučujeme opakovat deset dní. Všechna kuří oka by se měla velmi dobře odloupnout.

Do teplé vody přidejte jeden šálek Epsom soli. Do této vody se solí namáčejte postiženou nohu a to přibližně 20 minut. Poté s pomocí pemzy odstraňte či oloupejte odumřelou kůži. Poté vezměte hydratační krém, pořádně nohy nakrémujte a zabalte do plastového sáčku a nechejte působit několik hodin, mezitím seďte, relaxujte, čtěte si. Po několika hodinách sundejte sáčky a pemzou odstraňte vrstvy odumřelé kůže.

Výborná na kuří oka je také jedlá soda. Tu přidejte do teplé lázně, asi dvě až tři lžičky. Do této lázně položte nohy a máčejte je po dobu 10 – 15 minut. Poté vezměte pemzu a s její pomocí odstraňte odumřelou kůži. Tento postup opakujte denně, až se zbavíte kuřích ok.

Kromě nožních koupelí a pemzy můžete používat také jiné metody. Využít při nich můžete nejrůznější potraviny a koření, které najdete v domácnosti.

Tipy z domácích receptů

Citrón je bohatý na kyselinu citrónovou a ta, jak známo, pomáhá změkčovat kuří oka a tak nakonec začnou odpadávat. Kapejte citrónovou šťávu přímo na postižené místo a nechejte volně, na vzduchu uschnout. Tento postup opakujte zhruba třikrát denně. Dalším dobrým tipem, jak se zbavit kuřích ok je směs citrónové šťávy a kvasnic. Vytvořte z citrónové šťávy a lžíce kvasnic hustou pastu, kterou naneste přímo na postižené místo. Tuto směs zakryjte gázou, obvazem a nechejte působit přes celou noc. V ranních hodinách odstraňte.

Dalším dobrým tipem je česnek. Přiložte jeden stroužek přímo na kuří oko a nechte na vzduchu uschnout. Poté kuří oko zavažte a nechejte přes noc působit. Ráno obvaz sundejte a umyjte si nohy teplou vodou. Postup opakujte do doby, než kuří oko zmizí.

Jak jim předejít?

Když už se úspěšně zbavíte kuřích ok chcete, aby se už nikdy nevrátili. Tomu je samozřejmě možno předejít, zejména pak tím, že budete klást velký důraz na výběr bot. Jedině tak si zajistíte krásné nohy, na kterých se nebudou objevovat kuří oka.

Na co si dát při koupi bot pozor:

  • Noste boty, které jsou v oblasti paty pohodlné, nikde netlačí
  • Snažte se nosit každý den jeden pár bot
  • Noha se musí do boty vejít pohodlně a to v té nejširší oblasti
  • Kupte si boty z měkkého, příjemného a poddajného materiálu, který bude vašim nohám sedět
  • Při nákupu se neunáhlete, boty si pečlivě vybírejte, zkoušejte nejrůznější velikosti
  • Během nákupu si zkuste obě boty, procházejte se v nich a zjistěte, jestli jsou pohodlné a zda se vám v nich chodí příjemně
  • Nekupujte boty těsné s tím, že se za chvíli roztáhnou