Jak se navždy zbavit švábů

Švábi nepatří mezi oblíbený hmyz, který bychom rádi viděli v domácnosti. Jejich odstranění je složité, než se zdá. Může trvat i roky, než se jich zbavíte. Chodí vždy bez pozvání, a když je vyhodíte dveřmi, přijdou oknem. Každý majitel domu by se jich rád zbavil co nejlépe a nejrychleji.

Existuje mnoho přípravků, které však mají řadu negativních vlastností, jako je zápach nebo obsahují nebezpečné látky. Navíc neposkytují dlouho trvající řešení. Šváby jsou pryč jen na chvíli.

Jednoduchý návod na odstranění švábů

Nemusíte mít strach. Známe cestu z bludného kruhu. V tomto článku vám ukážeme nejefektivnější a nejbezpečnější domácí lék proti tomuto otravnému hmyzu. Postačí vám jen dvě ingredience – jeden syrový žloutek a 50 g kyseliny borité v prášku. Vše smíchejte dohromady a vytvořte malé kuličky této směsi, které necháte odležet po dobu 1 hodiny. Jakmile všechny uschnou, rozmístěte je po celém domě na viditelných místech. Ujistěte se, že je koupelna a podlaha kuchyně dostatečně pokryta těmito kuličkami. Umístěte je na místa, kde víte, že se vyskytují šváby, jako jsou spodní části skříní, police, tmavá místa, atd.

Jak to funguje

Tento velmi užitečný trik funguje na jednoduchém principu. Kuličky z vajíčka maskují kyselinu boritou, která je uvnitř koule. Jakmile se šváb dostane do kontaktu s kuličkou, je hotovo. Nebude moci vyslat signál ostatním švábům, že něco není v pořádku, jelikož bude plně paralyzován kyselinou. Díky tomu se na kuličky chytí i ostatní šváby a budou stejně neutralizovány.

Nelekejte se, pokud to se účinek ihned nedostaví. Může trvat až jeden měsíc, než se švábi začnou kolem kuliček pohybovat bez obav. Po této době si však začnete všímat mrtvých švábů, které se vyskytují kolem nastražených kuliček.

Výhodou tohoto receptu je jeho složení. Kuličky z kyseliny borité jsou neškodné pro člověka i domácí mazlíčky. Nemusíte se bát používat je v prostorách, kde máte děti, kočky nebo psy. Kyselina boritá není toxický materiál a nejčastěji se používá k dezinfekci. Jestliže nemůžete sehnat prášek kyseliny borité, použijte roztok kyseliny borité (3%). Koupit lze v každé lékárně a není tak drahé. Vytvořte opět směs z jednoho vaječného žloutku a 100 ml kyseliny borité. Přidejte trochu mouky na zahuštění a vytvoření kuliček. Budete překvapeni výsledky. S tímto jednoduchým návodem na odstranění švábů se podělte se svými přáteli. Uvidíte, jak vám budou vděční.