Zázračné účinky cibule

Pravděpodobně jste slyšeli, že cibule je používána k léčbě mnoha různých onemocnění. Například může pomoci lidem, které mají problémy s chronickým zvracením a používají ji, jako přírodní antibiotikum, které podporuje činnost imunitního systému.

Zázračná moc cibule

Cibule patří do čeledi Aillium a má vysoký obsah síry. To je důvod, proč je schopna poskytnou tak silné antiseptické a antibiotické účinky. Tato zelenina je plná antioxidantů, které pomáhají v boji proti volným radikálům.

Šťáva z cibule je užitečná i v případě, že máte respirační problémy. Jedná se o přírodní expektorans. Cibuli využijete i při problémech srdce, artritidy a vysoké hladiny cholesterolu v krvi. Je vhodná i pro diabetiky, kterým pomáhá snížit hladinu cukru v krvi, díky vysokému obsahu síry a flavonoidů.

Zázračná moc cibule se používá již celá století. Níže vám přinášíme nejčastější problémy, které cibule dokáže vyřešit.

Jak používat cibuli a získat z ní co nejvíce

 • Kolika – slavný kmen Cherokee vytvořil recept, který pomáhá kojencům s kolikou. Vezměte malé množství žluté cibule, nakrájejte ji a povařte ve vodě. Počkejte, až vše vystydne a podávejte miminku jednu čajovou lžičku. Uvidíte, že během hodinky bude po problému.
 • Těžko na hrudi – vložte jednu cibuli do misky a přidejte kokosový olej. Vše rozdrťte a vytvořte pastu. Směs rozetřete na hrudi. Dejte si pozor, ať se neumažete. Nechte působit podle potřeby.
 • Ušní infekce a bolest ucha – vezměte jednu cibuli, nakrájejte a vložte do tenké ponožky. Poté udělejte uzel na ponožce, aby cibule nemohla vypadnout. Položte ponožku na horní část postiženého ucha a připevněte pomocí obvazu, klobouku či čepice. Nechte působit do té doby, než bolest odezní.
 • Kašel – použijte velkou cibuli, kterou oloupete a nakrájíte na dvě stejné části. Vezměte dvě polévkové lžíce hnědého cukru a na každou polovinu cibule nasypte jednu lžíci cukru. Nechte působit jednu hodinu. Poté cibuli konzumujte. Tento lék by měl být aplikován dvakrát denně až do vymizení kašle.
 • Oděrky a rány – cibule má průhlednou fólii, která je výborná na pokrytí pokožky. Tento film zabrání ihned krvácení. Kromě toho také poskytuje antiseptické účinky.
 • Horečka – nakrájejte jednu cibuli na velmi tenké plátky. Potřete dolní část nohou kokosovým olejem a jemně masírujte. Poté přiložte cibuli na klenbu nohy a vše zabalte. Postup můžete opakovat i v noci. Opět potřete nohy olejem a přidejte cibuli na klenbu nohy a nasaďte si ponožku. Tento přírodní lék eliminuje všechny toxiny.
 • Čistý vzduch – rozmístěte po svém bytě kousky cibule pro lepší a čistší vzduch. Cibule zároveň zabrání šíření bakterií a virů.
 • Zvracení – Z jedné žluté nebo bílé cibule vymačkejte šťávu. Připravte si šálek čaje s mátou peprnou a počkejte, až vychladne. Konzumujte dvě čajové lžičky cibulové šťávy a 5 minut vyčkejte. Poté si dejte dvě čajové lžičky mátového čaje. Celý postup opakujte ještě jednou. Následně si dejte 5-10 minut pauzu a vypijte cibulovou šťávu. Postup opakujte do té doby, než pocítíte úlevu. Tento lék využijte jako prevenci zvracení. Než účinky cibule zaberou, trvá to zhruba dvacet minut. Poté by se měla dostavit úleva.

Několik dalších způsobů, kde můžete využít cibuli:

 • Rozřízněte cibuli na polovinu a potřete se jí na kůži. Ochráníte se tak před hmyzem.
 • Vymačkejte šťávu z cibule a jemně ji vetřete do pokožky hlavy. Podpoříte tak růst vlasů.
 • Cibulová šťáva ochrání váš šatník před moly.
 • Uvařte cibulovou šťávu a vložte ji do rozprašovače na květiny. Během zimního období postříkejte vaše rostliny k ochraně před nežádoucími škůdci.
 • Nakrájejte cibuli na plátky a potřete všechny kovové věci, které chcete ochránit před korozí.
 • Cibule je skvělá na leštění skla a mědi.
 • Nakrájejte cibuli a masírujte pokožku. Účinné látky chrání proti předčasnému stárnutí.

Cibule je skvělým všelékem a hodí se téměř na vše. Stovky let se používá jako přírodní lék proti nachlazení a dalším zdravotním problémem. Využijte i vy její sílu a dopřejte si dary, které příroda nabízí.