5 top dětských snacků, vyrobených z rakovinotvorných látek

Dětem je nutno dodávat jídlo v několika menších porcích během celého dne. Jídlo tak do dětského organismu doplníte během celého dne. Oblíbené jsou zejména svačinky, které často rodiče berou na lehkou váhu. Během takových svačinek rodiče často dětem dopřávají sladkosti.

Existuje mnoho svačinek, které jsou pro děti, avšak obsahují nebezpečné přísady, od umělých barviv až po neuvěřitelné ropné produkty. Ropou se zde rozumí složka, která se využívá v procesu výroby plynu a oleje.

Nežádoucí svačinky pro děti

Děti takovéto svačinky milují a rodiče je mnohdy berou s povděkem. Stačí je jednoduše koupit v obchodě, nemusí trávit čas v kuchyni, nemusejí nic připravovat. Takovéto svačinky a snacky obsahují potravinářské barvivo, například žluté 5 a červené 40. Odvozují se z ropy a může to způsobit mnoho vážných zdravotních problémů. Některé z těchto zdravotních problémů zahrnují rakovinu ve studiích na zvířatech, hyperaktivita u dětí či alergie.

Nepřirozené potravinářské barvivo se uvádí v souvislosti s nočním pomočováním, ušní infekce, bolest hlavy, přecitlivělost, cukrovka, ekzémy, hyperaktivita, astma, rizikové chování, kopřivka, obezita, změny nálady, nespavost, ADD/ADHD, poškození chromozomů, hypoglykémie a podobně. Evropská unie a britská vláda zakázala tyto umělé barviva, což jen podporuje skutečnost, že jsou pro dětské zdraví škodlivé.

Jaké jsou tyto populární dětské snacky, které děti zbožňují, dětem je rodiče podávají, ale jsou vyrobeny z rakovinotvorných ropných produktů?

  1. Populární koláče a snacky

Jde o pečivo toustového typu, které bylo vyrobeno již v roce 1964. Jde o jahodou příchuť, která obsahuje vysoký podíl ovocného cukrového sirupu, kukuřičného sirupu, glukózu, cukru a podobně. Všechny látky jsou nebezpečné druhy cukru, ostatní škodlivé látky jsou TBHQ, které jsou odvozeny z ropy a spojené s butanem, tedy přesněji řečeno hydrogenového sojového oleje. Ten způsobuje buněčnou dysfunkci.

gummy-bear

2. Ovocné svačinky

Najdete v nich mnoho znaků a chutí, kterým je těžké odolat. Možná v nich také najdete nějaké stopy toho „ovoce“, ale mnoho lidí neví, že jsou tyto snacky naplněny umělými barvivy a přídavnými látkami. Umělá barva červená 3 se zde používá a je známá pod E127, nebo erythrosin, ropného derivátu.

3. M&M’s

Jde o dětmi velmi oblíbené barevné čokoládové bonbónky. Rozpouštějí se v ústech, ale v ruce, na rozdíl od českých bonbónků, nikdy nebarví. Jsou barevné nepřirozenými barvami, které jsou pro dětské zdraví nebezpečné. Jaké barvy?

  • Modrá # 2 – ropné látky na bázi, která podporuje dětskou hyperaktivitu, způsobuje mozkové nádory u laboratorních myší a další rozvoj abnormálních buněk
  • Modrá # 1 – způsobuje zhoubké nádory
  • Červená # 40 – poškozuje DNA
  • Žlutá # 6 – může vyvolávat rakoviny

Každá z těchto nepřirozených barviv se vypráví z ropy a může také vést k alergiím, k hyperaktivitě, rakovině či závislosti.

4. Cheetos

Kdo by neměl rád Cheetos! Milují je zejména pak děti, ale oblíbené jsou i mezi dospělými. Toto občerstvení je sýrové chuti. Má nepřirozenou žlutou barvu, kterou dělá právě „sýr“. V této pochutině najdeme barvivo žlutá # 6, což je výrobek, který je vyrobený na bázi ropy. Obsahuje methyl – benzoát a ethyl – methylfenidát.

5. Teddy grams

Mnoho z lidí vyrostlo právě na tomto občerstvení, které je k dispozici v pěti různých příchutích. Jde však o nebezpečné občerstvení. Na první pohled velmi roztomilí malí medvídci jsou potřeny obávaným TBHQ. A to je toxická látka, která způsobuje nevolnost, zvonění v uších, kolaps, zvracení či delirium. Laboratorní výzkumy prokázaly, že tato látka způsobuje rakovinu žaludku u myší, rozdělí DNA a poškozuje plíce a pupeční buňky. To může vyvolávat úzkost, neklid a zhoršit příznaky ADHD.

Máte-li všechny tyto nezdravé svačinky doma, pak radíme, abyste se jich zbavily! Všechny tyto nezdravé svačinky vyhoďte a nahraďte je jednoduchými, chutnými a hlavně, zdravými svačinami! Dávejte dětem ovoce, mrkev, celer a podobně. Máte-li více času, pak můžete připravovat dětem svačinky s chia semínky a granola tyče. Ty můžete zmrazit a dětem je pak podávat. Tyto svačinky poskytují dětem všem, co potřebují, například živiny. Tyto zdravé svačinky dětem do těla nepumpují škodlivé a rakovinotvorné látky, proto jsou pro děti vhodné!