Srovnejte si páteř jednoduchým cvičením

Bolest zad není nic příjemného. Bez ohledu na to, zda má někdo aktivní životní styl nebo ne, poškození páteře může vyvolat každodenní činnost. Existuje však několik jednoduchých a velmi účinných cvičení, které pomohou při odstraňování bolesti zad a narovnají páteř.

Jednoduchá cvičení pro srovnání zad

Níže naleznete jednoduché cviky, které vám pomohou od bolesti zad a srovnají páteř. Zaberou jen pár minut a provádět je můžete téměř kdekoliv.

Cvičení 1:

Lehněte si na záda. Ohněte pravou nohu v koleni. Zvedněte levou nohu nad úroveň hlavy. Chytněte se oběma rukama levé nohy pod kolenem a vytáhněte se směrem k noze. Zůstaňte v tomto protažení 30 sekund a opakujte jej pro obě nohy dvakrát.

Cvičení 2:

Lehněte si na záda a ohněte obě nohy v kolenou. Chyťte levou nohu oběma rukama a přitahujte ji směrem k trupu. Držte tuto pozici zhruba 20 sekund. Protáhněte takto každou nohu dvakrát.

Cvičení 3:

Lehněte si na záda. Natáhněte pravou ruku do strany do pravého úhlu. Natočte levou nohu na plochou stranu. Pokuste se protáhnout nohu směrem k levé ruce. Nemusíte se dotýkat, měli byste však cítit protažení. Opět vydržte 20 sekund a cvičení opakujte pro každou nohu dvakrát.

Cvičení 4:

Lehněte si na záda a pokrčte nohy v koleni. Umístěte spodní polovinu pravé nohy na levou stranu v pravém úhlu. Opatrně přitáhněte levou nohu směrem k vaší hlavě. Držte tuto pozici po dobu 30 sekund. Toto cvičení opakujte dvakrát pro obě nohy.

Cvičení 5:

Opřete pravé koleno o zem a natáhněte se dopředu. Levá noha by měla být před trupem a ohnutá v koleni. Získáte tak dostatečnou oporu. Držte tuto pozici po dobu 30 sekund.