Elektrické invalidní vozíky dokáží zkvalitnit život pacienta

Invalidní vozíky s elektrickým pohonem jsou u pacientů velmi oblíbené, jelikož nevyžadují při ovládání žádnou námahu. Elektrický invalidní vozík lze navíc vybrat i v takovém provedení, které připomíná scooter. Díky tomu tak pacient získává při používání lepší pocit v přítomnosti lidí, pokud svoji imobilitu nevzal dobře. Získat však elektrický vozík na pojišťovnu mohou jen vybraní pacienti. Avšak existuje i možnost pořídit si vlastní elektrický invalidní vozík.

Snadné ovládání

Hlavní výhodou elektrických invalidních vozíků je především jejich snadné ovládání pomocí joysticku na ovládacím panelu, jež je umístěn na loketní opěrce. Ovládací panel je umístěn tak, aby ovládání elektrických invalidních vozíků bylo pro pacienty co nejpohodlnější a nejjednodušší. V rámci ovládání si pacient volí rychlost a směr cesty. Nechybí ani informování o stavu baterie.

Na rozdíl od mechanických vozíků tak nedochází při jejich používání k námaze rukou. Elektrické invalidní vozíky jsou tak vhodné i pro pacienty, kteří nejsou schopni ovládat mechanický invalidní vozík či pro seniory, kteří rádi cestují, ale delší trasy už nezvládají. Díky elektrickému invalidnímu vozíku se totiž pacient nemusí omezovat v pohybu a stává se více soběstačným. Jedinou nevýhodou elektrických invalidních vozíků v porovnání s mechanickými vozíky je jejich vyšší cena.

Jak na výběr elektrického invalidního vozíku?

Stejně jako při výběru mechanických invalidních vozíků je nutné postupovat i v případě, že se pacient rozhodl pro elektrický invalidní vozík. Mezi důležité vlastnosti patří především šířka sedačky, typ opěrky zad, výška sedu, typ stupaček, volba obutí kol apod.

Pří výběru elektrického invalidního vozíku je třeba zohlednit také schopnost pacienta k jeho řízení. Zda bude schopen zvládnout nastupování a vystupování, či bude potřeba v této situaci zajistit pomoc. Také je třeba zohlednit prostředí (terén), kde se bude pacient s vozíkem pohybovat.

Kvalitní elektrické invalidní vozíky najdete v internetovém obchodě Mediskont.