Sežeňte vše, co kůň potřebuje, na jednom jediném místě

Péče o koně jednou z oblastí, která je v rámci chovatelství nejspecifičtější. Nemusíme přitom specializovat, zdali se jedná pouze o chov koní pro domácí užití, pracovní koně nebo výchovu dostihových koní z plnokrevníků se vznešeným původem.

Vždycky se bude kolem koní pohybovat velké množství materiálu a potřeb, které potřebujeme k tomu, abychom je dokázali uchovat zdravé a v bezpečí. Jsme ale v moderním světě, takže nemusíme kvůli každému nákupu nutně jezdit do měst a specializovaných potřeb, když vše seženeme hravě na internetu.

Pokrývky a deky pro koně

U koní je termogeneze extrémně důležitou záležitostí. Pokud je kůň podchlazený, nebo je zcela naopak přehřátý, tak riskujeme vážné komplikace s jeho zdravotním stavem. Proto by neměl nikdy žádný chovatel podceňovat potřebu příslušenství, jako jsou nepromokavé deky pro koně. Speciální nepromokavě deky pro koně slouží především k tomu, aby měl kůň dostatek pohodlí. Dají se používat jako prostředek pro ulehnutí, ale mimo toho není problém je použít také pro zahřátí zad, kde mají koně největší tepelné ztráty.

Doplňky pro zdraví koní

Kůň potřebuje mít poměrně dost pestrou stravu, která potřebuje obsahovat především opravdu vysoké množství vlákniny, kolagenu a podobných látek. Nejčastějším zdravotním problémem jsou u koní bohužel ty, které pramení z porušení jejich pohybového aparátu, tudíž kostí jako takových. Proto byste nikdy neměli zapomínat na krmné doplňky pro koně, které sice tvoří jenom malé procento jejich celkového příjmu živin, ale jsou extrémně důležité pro to, aby se kůň mohl pohybovat v rámci stravy ve vyrovnané hladině všech podstatných živin.

Vybavení pro jízdu s koněm

Kolem samotné jízdy se točí také celá řada vybavení. Každému se automaticky vybaví typické sedlo a uzdička, kterou mají koně v ústech. Mimo toho je ale celá řada dalších podstatných věcí, jako jsou kupříkladu jezdecké helmy na koně. Ty jsou typické v moment, kdy se s koněm chceme vydat do provozu, nebo jej převážíme v rušném městě. Kůň zde vidí pouze zlomek okolí a není tak vystrašený ze všeho co se kolem něj hýbe. Dokonale důvěřuje svému žokejovi, jehož vedení víceméně slepě následuje.