9 druhů rakoviny, které vyléčí konopí

Mnoho lidí na světě si uvědomuje léčivé účinky konopí. Každý den se díky této zelené rostlině vyléčí z rakoviny stovky lidí. Konopí je však skvělé i na řadu dalších zdravotních problémů.

V tomto článku si ukážeme 9 druhů rakoviny, které dokáže vyléčit konopí.

Fakta, která musíte o konopí znát

Konopí je využíváno jako lék po celá staletí. Rostlina obsahuje takzvané kanaboidy, které mohou vyvolávat změnu nálad a stavu vědomí. Byla provedena řada lékařských studií, které potvrdili, že konopí ulevuje od bolesti, zvracení, úzkosti, nevolnosti, atd.

V poslední době se konopí dostává do popředí i při léčbě rakoviny. Spousta lidí ho užívá pro zlepšení negativních účinků z chemoterapie. Ta vyvolává velmi často nevolnost a zvracení. Podle nejnovějších zjištění pomáhá tetrahydrocannabinol (THC) hubit nádorové buňky a zdravé zachovat. Lékaři se tedy domnívají, že je možné používat konopí, jako pomocníka při léčbě. S jakým druhem rakoviny si konopí poradí?

Rakovina mozku

Nádory na mozku jsou vysoce odolné proti současným léčbám. Hledají se tedy různé nové léčebné strategie, které mají za cíl zlepšit šance na vyléčení. Jedna z nových možností je používání konopí, které zpomaluje růst nádoru. THC snížilo nádorové buňky u dvou z devíti pacientů a podávané množství nemělo psychoaktivní účinky.

Další studie potvrzují předchozí zjištění. Konopí může ničit nádorové buňky na mozku a přitom nemá žádné vedlejší účinky. Lékaři navíc zkoumají vliv konopí na mozek a dochází k zajímavým výsledkům. Podle výsledků zpomaluje THC neurodegenerativní nemoci.

Rakovina slinivky

Konopí je také účinné při léčbě rakoviny slinivky. Studie prezentované v American Journal of Cancer zmiňují, že konopí ničí nádorové linie u rakoviny slinivky. Dochází tak k úplnému zastavení nebo alespoň zpomalení růstu buněk. To vše opět bez vedlejších účinků.

Rakovina prsu

Výzkum na Californie Pacifik Medical Center prokázal, že kanabidiol (CBD) ničí rakovinné buňky v prsu a zabraňuje jejich šíření. Další studie zjistili, že THC výrazně snižuje růst rakoviny a šíření nádoru. Konopí lze tedy využít i při léčbě rakoviny prsu, která patří mezi nejagresivnější druhy rakoviny.

Rakovina jater

Konopí pomáhá i při boji s rakovinou jater. THC snižuje v lidském těle životaschopnost HCC buněčných linií a zabraňuje jejich šíření a dalšímu růstu.

Rakovina krve

Kanabodiy pomáhají indukovat apoptízu u leukemických buněk. Studie také prokázala, že kanaboidy zastavují růst buněk a způsobují jejich destrukci. Konopí je tedy vhodné i pro léčbu rakoviny krve.

Rakovina prostaty

Rakovina prostaty je velmi častým onemocněním. Konopí je i zde při léčbě velmi úspěšné. Nedávná studie prokázala pokles prostatických nádorových buněk, po užívání konopí. THC vyvolává při rakovině prostaty buněčnou smrt a díky tomu ničí a zastavuje růst nádoru.

Rakovina úst

Maligní nádory v ústech jsou velmi citlivé na kanabinoidy. Konopí jim brání v růstu a velmi rychle je ničí.

Rakovina tlustého střeva

Rakovina tlustého střeva je poslední potvrzenou rakovinou, kterou dokáže vyléčit konopí. Pravidelné užívání konopí funguje jako prevence proti vzniku rakoviny tlustého střeva a zároveň dokáže ničit nádorové buňky již v průběhu nemoci.