4 cviky, které zatočí s celulitidou

Mylné jsou představy, že s celulitidou nelze zatočit. S dobře nastaveným jídelníčkem a pravidelným cvičením, jde všechno.

Poslední výzkum ukázal na skutečnost, že 98% žen trpí celulitidou i v té nejmírnější podobě. Je zajímavé, že tento jev nemá nic společného s nadměrnými kilogramy, protože i hubené dívky ji mohou mít. Celulitida je tak problém všech žen, bez ohledu na to, jak staré jsou nebo kolik váží.

Díky rozšířené mylné představě o tom, že celulitidu nelze porazit, s ní téměř nikdo nic nedělá a zavírá před ní oči. Tvrdá práce a úsilí však mohou dělat zázraky. Je však nutné přiznat fakt, že krása bolí.

Tvrdá práce zahrnuje cvičení třikrát až čtyřikrát týdně s vyváženým a zdravým jídelníčkem. Proč to stojí za to? Existuje totiž mnoho teorií o tom, že se právě vy nezbavíte celulitidy kvůli tomu, že nemáte ty genetické předpoklady. Uvidíte však, že pokud budete vše dělat jak máte, celulitida zmizí. Nejedná se totiž o nic jiného, než o sražený tuk pod kůží. A vzhledem k tomu, že se tukové buňky postupem času rozšiřují, je i celulitida viditelnější. Z toho důvodu je důležité pravidelně cvičit a dodržovat správnou životosprávu.

Níže vám přinášíme čtyři cviky, které jsou určené zejména na zadek a stehna. Uvidíte, že s tímto cvičením, bude celulitida mizet sama.

Zvedání boků

Lehněte si na záda a jednu nohu pokrčte v koleni a druhou mějte nataženou rovně. Obě nohy by měli být rovnoběžné. Nyní natáhněte ruce podél těla a zhluboka dýchejte. Pomalu zvedejte boky až do okamžiku, kdy vytvoříte přímku od ramen po kolena. Jedna noha by měla být stále pokrčená a druhá natažená rovně. V této poloze vydržte zhruba 2 vteřiny. Nahoře vydechněte. Pomalinku se vracejte do výchozí pozice a celý cvik opakujte.

Důležité je, aby trup a boky pracovali jako jeden celek. To nejvíce zatíží svaly, které potřebujeme. Stejné pohyby provádějte i s druhou nohou. Zvolte si podle svých možností počet opakování, ale snažte se udělat minimálně tři série po stejném počtu opakování.

Pokud je na vás cvik příliš těžký, můžete si ho ulehčit tím, že pokrčíte obě nohy. Jinak je postup stejný. V druhém případě, kdy je cvik příliš lehký, dejte si ruce křížem na hrudník, místo toho, abyste je měli vedle sebe.

Výpady

K tomuto cviku můžete použít činky nebo dvě láhve s vodou o stejném objemu. Chytneme činky do ruky a dáme je podél těla. Nechte si trošku menší prostor od těla. Dlaně by měli být směrem k tělu. Nyní vykročte vpřed pravou nohou a snižte těžiště těla až do té doby, než se koleno ohne o 90 stupňů a téměř se dotkne podlahy. Vracíme se do výchozí polohy tak, že se opíráme o levou nohu. Opakujte několikrát tento cvik a střídejte nohy. V případě, že je cvičení moc těžké, provádějte jej bez činek.

Výšlap

První část je velmi podobná předchozímu cvičení. Opět do rukou vezmete činky a dáme si je podél těla s dlaněmi směrem k tělu. Postavíme se před vyvýšené místo, jako je lavička, schod a podobně. Mělo by to být zhruba do úrovni kolen. Položíme levou nohu na schod a šlapeme nahoru až do doby, než stojíme vodorovně se schodem. Pravá noha je však ve vzduchu a my na schodu stojíme jen jednou nohou. Vracíme tělo zpět do původní polohy. Jedná se o jedno opakování. Nohy střídejte po každém opakování.

Pokud je cvik příliš těžký, provádějte jej bez činek. Můžete také zkusit cvičení trošku jinak. Nestavte se k vyvýšenému bodu čelem, ale bokem. Během cviku se soustřeďte pečlivě na celý pohyb.

Tvarovač

Jedná se o nejlepší cvik na zadek. Chytněte činky do rukou a držte je natažené před stehny. Stůjte zhruba na šířce ramen a kolena mějte mírně ohnutá. Udělejte jednou nohou úkrok do strany a snižujte pomalu své těžiště. Jedna noha bude ohnutá a druhá natažená podél těla. Činky stále držte před sebou. Poté se vraťte do výchozí pozice a to samé opakujte na druhou stranu. To bylo jedno opakování. Pokud je cvik ze začátku příliš těžký, můžete jej provádět bez činek. Jako náhradu za činky, můžete použít plastové lahve, naplněné vodou.