Jak vybrat správné pneumatiky

Na správné volbě pneumatik závisí bezpečnost vaší jízdy. Nikomu nelze bránit v nakupování pneumatik v supermarketech, kde lze pohodlně nakoupit od potravin, přes elektroniku až třeba po pneumatiky. Ovšem můžete také narazit na pneumatiky z Asie, které budou sice levnější, ale nebudou splňovat nároky na kvalitu a bezpečnost.

Čím se hlavně řídit

V prvé řadě musí být pneumatiky v souladu s údaji v technickém průkazu vozidla. Musí mít odpovídající složení směsi a patříčný vzorek. Neméně důležité je také to, jak se budete o pneumatiky na svém vozidle starat a jak je budete hustit. Dalším kritériem je četnost ježdění a způsob jízdy. Patrně nejdůležitějším kritériem při volbě pneumatik je to, na které roční období jsou určeny. Ze zákona již několik let platí požadavek, přezouvat letní a zimní pneumatiky. Použití letních pneumatik v době od 1.11. do 30.4. dopravní policie sice nepokutuje pokud není na vozovce sníh a led, ovšem v případě dopravní nehody vám pojišťovna nic nedá.

Kde je nejlepší výběr

Abyste měli záruku, že zvolíte pro svůj automobil to nejlepší, obraťte se na odborníky. Ti vám poradí ideální pneumatiky pro vaše vozidlo ale také z pohledu četnosti ježdění, způsobu jízdy a dalších okolností. Nejfundovanějšími odborníky disponuje PNEU OK shop s.r.o., který disponuje profesionálním zázemím a zkušenými prodavači. Obchod má rovněž dostatečně prostorné prodejní i skladové plochy, které umožňují skladovat širokou paletu pneumatik. V nabídce jsou jak levné, ovšem kvalitní pneumatiky, tak pneumatiky určené pro náročné motoristy.

Disky a alu kola

Kromě pneumatik všech značek, druhů a typů nabízí PNEU OK shop také disky, ať jsou to klasické plechové disky nebo stále žádanější alu kola. Předností alu kol není pouze atraktivní vzhled, ale také praktický přínos. Jednak nikdy nezkorodují, takže mají mnohem delší životnost než plechové disky, a jednak mají nižší hmotnost. Díky ní mají alu kola menší valivý odpor, takže zejména na delších trasách můžete ušetřit na spotřebě pohonných hmot.