Vinylové podlahy jsou trendem současnosti

Vinylové podlahy se v posledních několika letech těší velké oblibě lidí a nachází tak využití v moderním bydlení. Díky nabízeným vlastnostem jejich obliba neustále stoupá. Jejich hlavní předností je totiž kombinace vysoké odolnosti a nabídky širokého spektra barev a vzorů, jež dokáží skvěle imitovat téměř jakýkoliv jiný typ podlahové krytiny.

Snadná a rychlá údržba

Na vinylových podlahách oceníte také nenáročnou údržbu jejich povrchu. Pro odstranění nečistot či prachu stačí použít mop či vysavač. Ohledně výběru čisticích prostředků je vhodné používat zejména čisticí prostředky na PVC, jelikož v případě použití agresivních čisticích prostředků by mohlo dojít k poškození vinylové podlahy. Navíc pravidelné používání přípravků určených na PVC se na podlahové krytině vytvoří ochranný film.

Pokládka vinylu nezabere mnoho času

Na vinylové podlaze lze také ocenit její rychlou a snadnou pokládku, kterou zvládnete klidně sami. Vinyl je nabízen dle způsobu pokládky ve 2 základních variantách, a to jako lepená a zámková (click) vinylová podlaha. Při pokládce je především potřeba zajistit hladký a rovný podklad bez jakýchkoliv nerovností. Dále je třeba odstranit z podkladu veškeré nečistoty pomocí vysavače. Ideální teplota při pokládce vinylové podlahy by se pak měla pohybovat okolo 18 °C a relativní vlhkost pod 75 %. Po dokončení pokládky je pak vhodné podlahu zaválcovat.

Vhodná do různých místností

Vinylová podlaha patří mezi podlahovou krytinu, kterou můžete využít téměř do jakékoliv místnosti, ať už jde o bytové či komerční prostory. Díky své vysoké odolnosti a snadné údržbě je lze instalovat i do mírně zatěžovaných místností. Vinylové podlahy dokážou odolávat vysokým teplotám až do 45 °C, takže jsou vhodné i do místností s podlahovým vytápěním či tam, kde dochází k přehřívání prostoru. Navíc si zajišťují stálobarevnost, jelikož jsou odolné vůči UV záření. Díky tomu budou dlouhodobě vypadat jako nové.