Rychlost PrestaShopu – jak ji optimalizovat?

Asi každý chce být v online světě co nejrychlejší. Nechce, aby se mu jedna stránka načítala dlouhé sekundy, produkty v internetových obchodech se zobrazovali dokonce v řádech minut a aby celý nákup, který se rozhodnete pořídit, nezabral moc času. Nakupujeme přes internet možná právě proto, abychom ušetřili čas a běhání od obchodu k obchodu. Když nákup trvá na jednom e-shopu přliš dlouho, nakoupíte zkrátka jinde, kde jsou stránky rychlé a vše jde jako po másle. I váš internetový obchod trochu zaostává v rychlosti? A vaši zákazníci začínají být netrpěliví. Je potřeba se zaměřit na rychlost a případně ji upravit tak, aby byly všichni spokojeni.

Nový impuls pro rychlost

I když to tak nevypadá, pokud nejde vyloženě o love brand, tak pokud čekáte dlouho na načtení e-shopu, přicházíte o zhruba půlku svých budoucích zákazníků. A to je poměrně vysoké číslo! Možná se tak nedozví, jakou máte nabídku, co připravujete nebo že jste mnohem lepší, než vaše konkurence. Na rychlosti bohužel záleží. Využijte prestashop, který vám pomůže e-shop zrychlit tak, jak potřebujete. Stránky tedy bude možno využít při větší i vyšší zátěži a náporu uživatelů. A váš web to v pohodě zvládne. Na výkonu závisí řada faktorů, které se mohou vzájemně ovlivňovat a to tím pádem může mít vliv do určité míry i na rychlost. Jak tedy zvýšit danou rychlost?

Vsaďte na lepší hosting

Rychlost eshopu závisí také na kvalitě hostingu, kde je daný internetový obchod uložen. Jde o klíčový faktor a není radno ho podcenit. Hostingové společnosti mají k dispozici širokou nabídku hostingových balíčků, které se liší výkonem a přirozeně, čím vyšší výkon, tím vyšší cena. Nevyplatí se zde příliš šetřit, zejména pokud plánujete rozšířit e-shop o další a další položky. Zvolte firmu 1Presta, která umí poradit a to například i v otázce hostingu.