Některé chorvatské pláže se pyšní Modrou vlajkou

Modrá vlajka patří mezi uznávaná mezinárodní ocenění, která se udělují plážím a přístavům, jež splní přísná kritéria z oblasti ekologie a ochrany životního prostředí. Zahrnuje v sobě záruku čistého moře i pláží, které jsou dokonale upravené a poskytují svým návštěvníkům vysoce kvalitní služby. Patří mezi ně restaurace, velký výběr aktivit pro každou věkovou kategorii nebo třeba lehátka a slunečníky poskytující dokonalý odpočinek.

Modrá vlajka se uděluje vždy jen na jeden rok. Každá pláž, která toto prestižní ocenění získá,se snaží o to, aby si jej udržela. Toto ocenění získala i řada chorvatských pláží. Pokud tedy hledáte pro svoji dovolenou místo, které poskytne pro váš odpočinek dokonalé zázemí, pak je cesta do chorvatska tou pravou volbou. Můžete si objednat zájezd v předstihu nebo můžete využít nabídku last minute chorvatsko. Patříte -li mezi návštěvníky, kteří chtějí mít ubytování zajištěno předem, vyberte se některý z hotelů či apartmánů jež naleznete na webových stránkách ubytovanivchorvatsku.cz.

Některé z pláží s Modrou vlajkou

Pláží, které se v Chorvatsku pyšní tímto symbolem, je velké množství. Podívejte se na některé tipy.

  • Oblast Istrie

Tento poloostrov vybíhající do Jaderského moře je turisty velmi oblíbený. Také paří mezi nejvíce navštěvované oblasti. Mezi pláže s Modrou vlajkou se v těchto místech pyšní Bijeca v Medulinu, Mareda v Novigradu, v Poreči je to městaká pláž nebo Crnika Lanterna, několik pláží ve Vrsaru či Umagu.

  • Kvarner

Rozkládá se v Kvarnerské zátoce oddělující Istrijský poloostrov a Dalmácii. Centrum oblasti tvoří město Rijeka, jež patří zároveň i mezi přístavní města. Pláže s oceněním Modré vlajky naleznete v oblasti Krku, Novalje na Cresu nebo třeba v Bašce.

To je pouze malý výčet z velkého množství pláží. Kvalitní služby i zázemí však poskytuje i řada pláží, které toto významné ocenění nezískaly. Některé jsou také dobře vybavené, jiné nabízejí samotu a klid. Pokud patříte mezi ty, kdo nepotřebují dokonalý servis, ale hledají nádhernou přírodu a soukromí, rozhodně zavítejte do některé z ukrytých zátočin.