Co vše pořídit pejskovi, který je malého plemena?

Zatímco na zahradu, kterou je obklopen dům, se pořizují psi velkých plemen, od nichž se očekává, že to budou hlídači a strážci domu, do malých bytů se hodí spíše drobní pejskové, kteří v bytě nebudou trpět. Malí pejskové se nehodí na velké zahrady, stačí jim proběhnout se v obývacím pokoji a jsou unavení tak, že jen odpočívají u televize.

Pokud bydlíte v bytě a přemýšlíte nad koupí pejska, doporučujeme malé psí plemeno, kterému stačí občasné vyvenčení. Navíc pro pejska malého plemena toho seženete na trhu více.

To samozřejmě neznamená, že velká psí plemena jsou znevýhodněná, to nikoli, jen s malým pejskem se velice často cestuje i v městské hromadné dopravě, šijí se speciálně pro ně různé druhy pelechů a cestovních doplňků jako jsou tašky a klokánky pro psy. Pokud si tedy kupujete pejska malého plemene, doporučíme pár věcí, které je třeba pořídit přednostně.

• Pelechy pro psy

Pelíšky pro psy jsou důležité. Ne vždy budou mít psi dovoleno sedět na pohovce nebo v posteli. Psi potřebují mít své místo, musí vědět, kde je jejich místo. Malá psí plemena mají hodně možností. Může se jim koupit klasický oválný nebo kulatý pelíšek, ale také se může investovat například do kapes nebo do drobných bud, které jsou ideálním pelíškem do prostorů, jež nejsou tepelně izolovány.

• Tašky, klokánci, batohy

Aby pejsek nepřekážel v městské hromadné dopravě, nejčastěji se drobný pejsek bere s sebou v tašce nebo v batohu. Existují speciální tašky a batohy přímo pro psy, mimo jiné existují klokánky, do nichž si pejska dáte jako miminko.

• Vodítka, obojky

Koupě obojku je samozřejmá. S obojky se však logicky pojí i vodítko. Vodítko nemusí být vůbec pevné, stačí, když bude dostatečně dlouhé. Nemělo by být příliš těžké, protože psovi malého plemena může překážet a bránit v normální chůzi. Ideální je mít takové vodítko, které ladí s obojkem a případně i s šátkem, pokud se pro koupi šátku rozhodnete.

Vše nejen pro malá psí plemena naleznete v e-shopu iridog.cz.