Látkové pleny už dávno nejsou takové, jako bývaly dříve

Každá nastávající maminka řeší, jaký druh plen bude pro svoje miminko používat. Kromě finančního hlediska hraje důležitou roli i celá řada dalších faktorů. Zajímavé informace o látkových plenách naleznete na webu latkovepleny.cz.

Látkové pleny jsou IN

Pro některé rodiče jsou látkové pleny jasnou volbou již od prvopočátku, někteří stále ještě váhají. Jaké výhody nabízejí látkové pleny? Tady je hned několik důvodů – jsou ekonomičtější, ekologičtější, pro dítě příjemnější, hygieničtější, variabilní a časově se dají zvládnout.

  • Ekonomické hledisko

Finanční otázka je vždy velmi důležitá, neboť dětské plenky mohou do rodinného rozpočtu zasáhnout velkou měrou. Látkové plenky jsou daleko ekonomičtější, pokud k nim máte sady pro přebalování. Postačí počáteční investice do nákupu svrchních kalhotek a bavlněných čtvercových plenek, které se pak už jen perou, není potřeba je žehlit. U jednorázových plenek je potřeba opakovaný nákup. Pokud budete látkové plenky správně udržovat, můžete je použít i na další miminko.

  • Hygienické hledisko

Přestože výrobci jednorázových plenek uvádějí, že plenka udrží díte v suchu po dlouhou dobu, ne vždy tomu tak je. Suchá také neznamená čistá, neboť moč se po dvou hodinách rozkládá na látky, které dráždí citlivou dětskou pokožku a podporují tak vznik opruzenin a zánětů. U látkových plenek maminky plenky nemusí šetřit, proto je vyměňují častěji a zabraňují tak nechtěným problémům.

  • Pocitové hledisko

Látka, z níž se látkové pleny vyrábějí, je hebká, jemná a přirozená. Pro její praní lze využít osvědčené prací prostředky. Neobsahuje žádné absorbční ani chemické látky.

  • Ekologické hledisko

Suroviny, které se používají na výrobu látkových plenek, pocházejí z obnovitelných zdrojů mezi něž patří bavlna, vlna, či bambus. Spotřeba suroviny na jejich výrobu je menší, neboť se používají opakovaně. Jednorázové pleny vytvářejí značný objem komunálního odpadu, látkové pleny nikoli.