Vyzkoušejte přesný test rychlosti internetu pomocí speedmeteru

Větší možnosti vytvářejí náročnější uživatele, platí to alespoň ve světě internetu. Stále více lidí využívá možnosti, které dříve neměli. Zatímco dříve hrálo mnoho hráčů jednoduché online hry, dnes už hrají online graficky náročné hry. Někteří si dříve pouštěli videa ve špatném rozlišení, dnes často sledují filmy, videa, seriály nebo živé přenosy v nejvyšším rozlišení. Stále více lidí přes internet pracuje a to vyžaduje kvalitní připojení. Je však jedna věc, která se u mnoha uživatelů liší a to je rychlost internetu.

Proč je rychlost internetu důležitá?

Na běžné surfování vám stačí i pomalý internet, ale problém je ten, že internet dnes využívá většina lidí k více účelům než jen k těm základním. Je potřeba, aby vám vaše rychlost internetu vyhovovala, respektive vašim uživatelským potřebám. Problému si všimnete obvykle sami, nejčastějším problémem je sekání. Když se díváte na video nebo na živý přenos a neustále se vám zobrazuje kolečko načítání, je to velmi nepříjemné. Stejně tak je nepříjemné, když odesíláte dokumenty na pracovní server a náhle se odesílání přeruší nebo zasekne.

Pokud se problémy objevují, měli byste spustit test rychlosti internet. Jde o test, který zjistí, jaká je vaše rychlost internetu. Málokdo ví, jak rychlý má internet, Pokud si od poskytovatele zajistíte internet o určité rychlosti, ještě to neznamená, že danou rychlost skutečně dostanete. Možná, že je vaše rychlost nižší, než vám poskytovatel garantoval a pokud to chcete zjistit, přejděte na speedmeter. Následně spusťte měření a během chvilky zjistíte, jaká je rychlost odesílaných dat, stahovaných dat i doba odezvy. Podle výsledků můžete reagovat. Jestliže je rychlost příliš malá, můžete to řešit se svým poskytovatelem. Následně může problém buď vyřešit, nabídnout vám jiný tarif nebo můžete poskytovatele zcela změnit. Poskytovatelů je tolik, že se nevyplatí zůstávat u takového, se kterým jste nespokojení.