Výtažek z hroznů, je účinným zabijákem rakovinových buněk

Všichni víme, že když je rakovina v pokročilejším stádiu, konvenční chemoterapie je méně efektivní. Naštěstí nedávná studie zjistila něco úžasného. Vědci zjistili, že extrakt z hroznových jader, je účinnější v zabíjení pokročilých rakovinových buněk, než konvenční chemoterapie.

Hroznová jádra si tak hravě poradí s nemocnými buňkami a zároveň posilují zdravé lidské buňky, které klasická chemoterapie ničí.

Možná doplňková léčba k chemoterapii

Jedná se o úžasný objev, který může pomoci změnit léčbu rakoviny. Účinnost extraktu z hroznových jader oproti běžné léčbě pomocí chemoterapie, je opravdu znatelná. Navíc stačí jen malé množství pro zničení těchto buněk. Další dobrou zprávou je skutečnost, že výtažek účinkuje i na rakovinné buňky, které byly odolné na léky a tak byla konvenční léčba k ničemu.

Lékařská studie byla provedena na základě několika experimentů, které reprezentují všechny fáze této hrozné nemoci. Lékaři se shodují, že úspěšnost chemoterapie závisí, v jaké fázi rakovina je. Účinky hroznových jader jsou vždy stejné, bez rozdílu stupně rakoviny.

Dr. Molly Derry, lékař z laboratoře University of Colorado řekl:

„Již 50% koncentrace extraktu z hroznových jader, zastavuje růst nádorových buněk a může tak pomoci odstranit až 50% nádorových buněk ve čtvrtém stádiu rakoviny. Stejné výsledky dosahuje i ve 2. stupni. Jedna rakovinná buňka má až 11.000 genetických mutací. Z toho důvodu není vždy účinná chemoterapie. Jádra hroznů si však s mutacemi poradí a je tak možné, používat extrakt jako léčbu na tyto mutace.“

Všechny studie, byly provedeny skupinou vědců v Centra výzkumu rakoviny, na Univerzitě v Colorado a byly publikovány v časopie „Cancer Letters“. Jak již bylo řečeno, extrakt hroznů ničí nemocné buňky a ochraňuje ty zdravé. S největší pravděpodobností za to může oxidační stres (apoptóza), který má za následek buněčnou smrt.

Na co ještě zabírá extrakt z hroznů?

  • při léčbě rakoviny slinivky
  • ochraňuje proti virům
  • zabraňuje růstu rakovinných buněk v tlustém střevě
  • léčí plísňové infekce
  • chrání proti Alzheimerově chorobě
  • posiluje kardiovaskulární systém

Mnoho lidí se domnívá, že konvenční metody, jako je chemoterapie a řada léků, jsou efektivní a vždy zabírají. To však není pravda. Právě extrakt z hroznů je toho důkazem. Všichni zodpovídáme za své zdraví. Prevence je velmi důležitá. Vyvážená a zdravá strava umí dělat zázraky. Dopřávejte si dostatek ovoce a zeleniny. Posílíte imunitu těla a budete odolní proti rakovinným buňkám.