Tyto reflexní body na nohou pomůžou od nejrůznějších bolestí

Reflexní terapii zná snad každý, je hluboce zakořeněná ve starověké čínské civilizaci. Jde v ní o to, že na určité body v těle tlačíte a tím pomáháte vyřešit problémy, které v těle máte. Samozřejmě každý jednotlivý bod, který mačkáte je propojen s konkrétním orgánem, systémem, částí těla.

Velmi účinně tato metoda pomáhá snižovat bolest, celkově zlepšit lidské zdraví. Nejčastěji jsou, v rámci reflexní terapie, využívány body na nohou rukou či uších.

I vy můžete tuto metodu vyzkoušet a uvidíte, že se zdraví vašeho těla zlepší a co vás až donedávna trápilo, už vás trápit nebude. Lidská noha je spojená s nejvíce částmi v lidském těle. Možná, že je to kvůli tomu, že jsou naše nohy v prakticky neustálém kontaktu se zemí. Stačí jemně, po dobu 30 sekund, několikrát denně, nohy masírovat a dosáhnete výsledků, o kterých se vám ani nesnilo. Co všechno můžete masírováním noh ovlivnit?

Bolest v krku

Tlačíte-li na prostřední část palce u nohy, dosáhnete uklidňujícího vlivu ve svém krku. Toto místo je spojeno s hrdlem a hypofýzou, takže bolest v krku se bude zmenšovat či úplně vymizí.

Bolestivý krk, nos a páteř

Vyvíjejte tlak na místo, kde se palec spojuje s nohou. Tímto tlakem budete moci snížit volest v krku, nosu či v oblasti páteře.

Bolest v dolní oblasti zad

Vyvíjejte tlak na paty a jemně je masírujte. Doporučujeme také máčet si nohy v teplé vodě a masírovat je. Tak se zbavíte bolesti v zádech, v oblasti sedacího nervu. Pomáhá to však nejen na záda, ale například také na bolestivá kolena či lýtka.

Žlučník

Prsty masírujte střed klenby chodidla. Pokud máte problémy se žlučníkem, doporučujeme třít tento bod. Kromě žlučníku je tento bod spojován také se slinivkou, nadledvinkami, ledvinami, játry a slezinou.

Bolest zubů

Masírujte mírným tlakem špičku prostředníčku na levé noze. Tento bod je spojen se zuby a jeho masírováním ji zmírníte či úplně odstraníte. Budete-li masírovat prostřední prst pravé nohy, pak si pomůžete od bolestí hlavy.