Fluorid způsobuje hypotyreózu vedoucí k depresi a přibývání na váze

Všichni jsme si vědomi, že voda na celém světě je ovlivněna fluoridací. Toto zjištění přinesly minimálně dvě uznávané studie a to v průběhu posledních tří let. Tyto studie varují před negativními dopady této chemické látky. Britští odborníci University of Kent přinesli veřejný výzkum, který je nejnovější průkopnickou studií o účincích vody s fluoridem na zdraví

Riziko hypotyreózy

smile-122705_960_720Odborníci zjistili po analýze všech dat, které poskytovala téměř každá lékařská praxe v Anglii, že fluorid může souviset se zvýšením rizika hypotyreózy. Co je to hypotyreóza? Jde o stav, ve kterém je činnost štítné žlázy je schopna generovat dostatečné množství hormonů, což vede k příznakům jako deprese, únava či obezita.

Studie, která byla vydána v časopise o epidemiologii a zdravotním společenství, zahrnuje největší počet obyvatel, který byl studován v souvislosti s negativními zdravotními účinky vodní fluoridace. Pozdní britská studie zahrnuje největší populaci, kterou kdy někdo studovat právě ve vztahu k účinkům zvýšené expozice fluoridu.

Fluoridová voda v Anglii

Odborníci shromáždili data z více než osmi tisíců obecných lékařských praxí v Anglii. A v 99% bylo zjištěno, že oblasti s fluoridovou vodou mají o 30% vyšší riziko vysoké úrovně hypotyreózy, ve srovnání s místy, kde je nízká hladina fluoridu ve vodě. Tato informace tak naznačuje, že zhruba patnáct tisíc lidí by mohlo být ovlivněno depresí, únavou, bolestí svalů či přibýváním na váze.

A všem těmto výše popsaným příznakům je možno předejít. Stačí jen, aby byl z vody fluorid odstraněný, jak popisuje Telegraph. Obecně platí, že existuje více jak 9% zpráv o činnosti štítné žlázy ve fluoridových oblastech, vysvětluje Newsweek. Také to vysvětluje, že 10% vody v Anglii je s fluoridem ve srovnání s téměř 70% vody v USA.

Porovnávání měst

Vědecký časopis srovnával města Brimingham s městem Manchester. Brimingham má velmi fluoridovou vodu a v Manchesteru je to naopak, je zde nízká hladina fluoridů ve vodě. Bylo zjištěno, že lékaři z Birminghamu jsou aktivnější než lékaři v Manchesteru, mají totiž vysokou úroveň hypotyreózy.

Jde o důležitou studii, protože je dostatečně velká, aby v ní mohli být nalezeny rozdíly a potenciální riziko pro zdraví celé populace. To si myslí Trevor Sheldon, lékařský odborník a děkan Hill York Medical School. Ten na toto téma provedl již mnoho nejrůznějších studií. V minulosti fluorid obhajoval, nyní připouští, že v případě obecné fluorizace vody je tento krok riskantní.

Popírání loňské zprávy

Nový výzkum fluoridu popíral loňské zprávy veřejného zdraví v Anglii. Tato zpráva tvrdí, že fluorid je bezpečný a efektivní pro vaše zuby, pro jejich zdravé. Zpráva veřejného zdraví z Anglie se objevila v březnu 2015 a uvádí, že neexistuje žádný důkaz o poškození zdraví ve fluoridových místech.

Nebyly tedy nalezeny žádné rozdíly mezi fluorizovaným a nefluorizovaným místem. Neobjevovali se zlomeniny kyčle, osteosarkomy či obecně rakoviny, Downův syndrom a podobně. Nová studie poukazuje na to, že roste počet zpráv o hypotyreóze v místech jako West Midlands a v severovýchodní Anglii.

Ve skutečnosti je rozdíl mezi fluorizovaným regionem West Midlands a nefluirozovanou oblastí Manchesteru markantní a ohromující. Počet hlášení zvýšeného výskytu hypotyreózy se ve West Midlands téměř zdvojnásobil. To říká vedoucí expert studie Shephen Peckham.

Ovlivněná produktivita štítné žlázy u žen

Je až patnáct krát větší pravděpodobnost, že produktivita štítné žlázy bude u žen ovlivněna. Snížená činnost štítné žlázy je závažný zdravotní stav, který může mít za následek mnoho dlouhodobých zdravotních problémů. A je určitě dobré přemýšlet na výše zmíněnými radami a dávat si pozor na fluorid ve vodě. Díky tomu můžete zlepšit svůj zdravotní stav.

Hypotyreóza je vážným problémem zejména pak pro ženy, které jsou k tomuto stavu náchylnější než muži. Dle některých studií fluorid znemožňuje štítné žláze používat jód, což je velmi důležitý minerál pro správnou funkci a pro zdraví štítné žlázy.