Vybíráme alu kola pro vůz

Líbí se vám tuningové úpravy na vozidlech? Některým řidičům ano, jiní preferují vůz takový, jaký vyjel z výroby. Stále více řidičů se však zajímá přinejmenším o alu kola. Zajisté jste litá kola už mnohokrát viděli. Na každém voze vypadají fantasticky, kola už náhle nejsou jen dílem, který vám obstarává pohyb vpřed, ale jde o luxusní dekoraci, která se výrazně podílí na celkovém vzhledu vozidla.

Nejde jen o vzhled

Mnoho lidí si myslí, že se kupují alu kola jen kvůli vzhledu. V porovnání s plechovými disky jsou nesrovnatelně hezčí, ale nejde jen o parádu, používají se zejména kvůli svým vlastnostem. Alu kola se vyrábí ze slitiny hliníku, hořčíku, případně i dalších kovů. Jsou odolná proti deformacím a snadno se udržují. Samozřejmě na ně nemusíte kupovat žádné poklice, protože jsou tato kola ozdobou sama o sobě. Mají nízkou hmotnost a to se pozitivně projeví na spotřebě vozu. Mají skvělé rozložení hmoty, oproti ocelovým diskům, což zvýší akceleraci a podpoří lepší brzdění. Mnohem lépe odvádějí teplo od brzd a také od pneumatik.

Vždy s konfigurátorem

Alu kola nemusíte hledat v kamenných obchodech, nejlepší je vybrat je online. Vždy jako první vyhledejte konfigurátor alu kola, ten najdete na webu aaaalu.cz. Podle parametrů vozu můžete vybírat vhodná alu kola. Nabízí se vám široký výběr mnoha designových modelů. Velkou výhodou tohoto eshopu je skutečnost, že se můžete ještě před nákupem podívat, jak budou kola na voze vypadat. Buď můžete kola virtuálně nasadit na model vozu, který se vám zobrazí nebo můžete svůj vůz vyfotit a nahrát jeho fotografii. Když si na něm alu disky vyzkoušíte, hned budete vědět, jestli se k vašemu vozu hodí a rychleji vyberete vhodnější model.