Problémy s celulitidou? Pomoci mohou také legíny!

Pomerančová kůže, jeden z několika názvů, kterými se popisuje celulitida, která trápí nejednu ženu. Mnohé s ní bojují celé roky, snaží se, aby se jí úplně zbavily. No upřímně, nejde se jí zbavit tak jednoduše, jak to popisují lifestylové články, kterých je v novinách a na internetu opravdu spousta. Dokonce ani zázrakem nezmizí, když si na tělo natřete nějaký krém, sérum nebo zázračný přípravek.

Celulitida aneb hrbolatá pokožka

Pomerančová kůže je neduh, který se projevuje v oblasti hýždí a stehen. Podkožní tukové buňky jsou vytlačovány proti povrchu kůže a tím se tvoří nevzhledné dolíčky, které vypadají jako slupka pomeranče, také tak hrbolatá. Tato místa mají omezený průtok krve a lymfy. Může jí způsobovat řada faktorů a lze jí do určité míry zmírnit či odstranit, ale stojí vás to mnoho úsilí.

Budete muset vsadit na celkovou změnu životosprávy, na dostatečné množství pohybu. Pokud kouříte, je třeba se tohoto zlozvyku zbavit, podobně jako se zaměřit na pitný režim, ideálně voda, bylinné čaje a podobně. K tomu samozřejmě můžete používat různé krémy, které slouží jako velmi dobrá podpora. Nejsou však primárními pomocníky.

Legíny na celulitidu

Existují také anticelulitidní legíny. O co, že to jde? Efektivně pomáhají bojovat s kilogramy, mohou pomoci také odbourávat celulitidu. Nejlepší bude, když tyto kousky použijete jako legíny na cvičení nebo před nějakou zvýšenou námahou, například před procházkou nebo výletem do hor. Jsou velmi příjemné, pohodlné a můžete je využít jako podpůrnou pomůcku.

Dámské legíny s přínosy v oblasti celulitidy se vyrábějí ze speciální tkaniny. Ta je pevná, ale zároveň velmi pružná, což pomáhá každému pohybu a přitom umí pomoci vašemu tělu. Obsahuje takové složky jako Kelpu, Gotu či Jinan, což pomáhá při celulitidě. Nošením těchto legín můžete podpořit svůj boj proti pomerančové kůži.