Ochraňte svůj majetek před nečekanou, a hlavně nezvanou noční návštěvou! Pořiďte si fotopast!

V dnešní době se stávají fotopasti stále oblíbenější a častější formou zabezpečení. Samozřejmě, můžete si na svůj dům nechat instalovat kamerový systém, který již svou přítomností odradí nenechavé ruce zlodějů od jejich záměrů. Nicméně, pořizovací náklady kamerového systému a fotopastí jsou naprosto nesrovnatelné. Náklady na pořízení fotopasti jsou totiž neskutečně nízké.

Jak ale vybrat tu pravou fotopast Bunaty právě pro vás?

Šíře zorného úhlu

Zorný úhle vám napoví, jak máte fotopast používat. Například pokud nastavíte fotopast na klasický zorný úhel 45 stupňů a vzdálenost nastavíte na dva metry, fotopast vám bude snímat cca 1,5 metru. Šíře bude narůstat společně se vzdáleností, na kterou bude fotopast nastavena. Nicméně, i da delší vzdálenosti jsou fotopasti schopny zachytit dokonalý detail.

Noční režim

Pokud chcete fotopasti Bunaty používat hlavně v noci, myslete na to před jejím samotným výběrem. V tomto případě je třeba se vyhnout fotopasti se širokoúhlým objektivem. Ty lepší fotopasti nabízí v nočním režimu dokumentaci na délku až osm metrů.

Jaký typ fotopasti tedy vybrat?

Pokud se budeme držet u výběru úhlu fotopasti, je dobré si vybrat osvědčené modely, které nabízí rozpětí zorného úhlu mezi 45 – 60 stupňů. Nevýhodou fotopastí, které disponují větším zorným úhlem je fakt, že ji můžete používat i na delší vzdálenosti.

Jaké rozměry?

Nejvhodnější je samozřejmě vybrat fotopast s co nejmenšími rozměry. Ta vám totiž umožní její efektivní ukrytí, které unikne i ostřížímu zraku potencionálního zloděje.

Jak se fotopast chová v nočním režimu?

Nemusíte mít obavy, že by na sebe fotopast upoutala pozornost nějakými zvuky či světlem. Má sice silnější noční osvícení diod, to je ale maskováno pod černou clonou. Silnější osvícení je nutné hlavně při nočním osvěcování osob.