Poznejte krásy Chorvatska

Nový rok začal a my pomalu můžeme vybírat letní dovolenou. Už víte, kam na dovolenou k moři a jaká destinace je stále v kurzu? Dovolená na Jadranu patří v České republice mezi ty nejoblíbenější. Tuto destinaci navštíví za rok víc jak 10 milionů návštěvníků ročně. A čím Chorvatsko láká turisty?

Dubrovnik

Cesta autem do Chorvatska je nejvyužívanějším typem dopravy už z důvodu toho, že nemusíte být na nikoho odkázáni a jednoduše si můžete zajet tam, kam zrovna chcete. Pokud vás napadne prozkoumat opevněné město Dubrovník, vydejte se na procházku po středověkých hradbách v jeho historickém centru. Vychutnejte si místní mořské plody a neopomeňte i působivý františkánský klášter.

Ostrov Brač

Pro milovníky vodních sportů doporučujeme navštívit ostrov Brač, kde najdete jak fanoušky windsurfingu, tak i nejfotografovanější pláž Zlatni Rat pyšnící se svými bílými oblázky. I rybářská vesnice Postira je obklopena vinicemi a malebnými výhledy.

Plitvická jezera

Národní park Plitvická jezera je další úžasný zázrak v Chorvatsku. Se šestnácti propojenými vodopády a krásnou flórou a faunou je návštěva parku zcela jedinečným zážitkem. Navíc je otevřen po celý rok, takže pokud si jej chcete prohlédnout v klidu, doporučujeme prohlídku v zimních měsících.

Záhřeb

Někteří lidé porovnávají Záhřeb s naší populární Prahou. Záhřeb je ideální pro turisty díky svým četným památkám, restauracím a nočním životem. Můžete si udělat vyjížďku do Horního Města (kostel sv. Marka, věž Lotrska a další) a do Dolního Města, kde najdete hlavní náměstí, místní trh Trg bana Jelacica. Další skvělou záležitostí ve městě Záhřeb je to, že má spoustu volného ubytování – od levných ubytoven až po 5 * hotely i apartmány Chorvatsko.

Chorvatsko ukrývá mnoho krásných míst stojící za zhlédnutí. Určitě si dovolenou užijete mnoha způsoby, ať se už jen sluníte na pláži nebo objevujete starobylé památky. Hezkou dovolenou!