Používáte ochranné pracovní pomůcky při výkonu rizikové činnosti?

Každoročně končí v pracovní neschopnosti mnoho lidí v důsledku zranění v zaměstnání. Přitom jsou někdy zranění úplně zbytečná a dalo se jim předejít užíváním předepsaných ochranných pomůcek. Pokud se vám stane pracovní úraz a vy předepsané pomůcky nemáte, nedostanete vyplacenou nemocenskou, což mnoho lidí netuší.

Základem je kvalitní a pevná obuv

Téměř ve všech zaměstnáních je předepsaná bota s pevnou patou. Zabráníte tak častým pádům na nerovném povrchu nebo mokré podlaze. Obuv Prestige patří mnoho let mezi špičku pracovních bot. Pro jejich velmi pevnou podrážku byli oblíbené hned od začátku jejich výroby v 70 letech, kdy se na ně stály několikahodinové fronty. To naštěstí dnes již nemusíte a díky společnosti Repa.cz si je můžete koupit z pohodlí vašeho domova. Boty jsou známé svou dlouhou výdrží a rozhodně od nich nečekejte, že je budete mít na jednu sezónu. Společnost si zakládá na výběru nejkvalitnějších materiálů a tím umožní být vaší noze v pohodlí a současně vás chrání před špatným šlápnutím a následným pádem, který může znamenat nepříjemné zranění.

O zbytečná zranění nikdo nestojí

O zbytečná zranění nikdo nestojí a přece se stávají častěji než si myslíte. Důvody jsou různé. Ochranná pomůcka je nepohodlná, brání v lepším pracovním výkonu, u mladých lidí to také bývá „frajeřina“. Cítí se, například v ochranné masce, hloupě a raději si sežehnou obličej. Ochranné pracovní pomůcky, které se snaží váš pracovní výkon, co nejméně snížit a jsou přizpůsobeny jednotlivým povoláním, také naleznete na Repa.cz.

Zbytečným riskováním můžete zkazit celé vánoční svátky nejen sobě, ale celé rodině. Zůstat bez finančních prostředků na konci roku nechce nikdo, proto se snažte úrazům předcházet a preventivně dodržujte všechna nařízení bezpečnosti práce.