Postup, jak zvolit a vyřídit kvalitní pojistku bydlení

Postavte se realitě čelem a odpovězte si na otázku: Budu mít dostatek peněz na opravu a nákup nových věcí, když moje bydlení zničí přírodní živel nebo když mě vykradou? Zní odpověď ne? Už déle neodkládejte vyřízení pojistky, která funguje jako záruka finanční kompenzace. Nabízí se hned 3 různé varianty a dáme tip i na novinku, která získala označení TOP produkt.

Nutný základ a jeho pravidla

Pokud chcete mít jistotu, že dostanete peníze, když vaši nemovitost (dům nebo byt) poničí živel, vandal nebo zloděj, musíte si uzavřít pojištění nemovitosti. To se vztahuje také na přilehlé menší stavby nebo stavební součásti. Vždy je důležité, aby bylo uzavřeno na jméno vlastníka, jinak je de facto neplatné, více se na toto téma dozvíte zde.

Domácnost nebo majetek?

Je důležité si neplést pojmy, pojištění domácnosti a majetku nejsou to samé. První z nich kryje škody na věcech movitých (spotřebiče, koberce, nábytek aj.) a pojištění majetku je kombinací pojištění domácnosti a nemovitosti. Lidé ho pro jeho široký rozsah krytí volí nejčastěji. Velkou změnu do oblasti pojištění bydlení přinesla poměrně nedávno ERGO pojišťovna. Ta vytvořila novou koncepci pojištění majetku, kterou si lidé mohou sjednat i pro rekreační objekty. Změna byla přijata s velkou popularitou, klienti pojistku velmi rychle označili za TOP produkt v hodnocení na nezávislých finančních serverech.

Sjednejte si nejvýhodnější nabídku

Aby byla vaše pojištění domácnosti co nejvýhodnější, musíte si na začátku provést porovnání nabídek. Využijte k tomu online srovnávače nebo si nechte vypracovat nabídky od vybraných pojišťoven. Neupínejte se ale jen na cenu. Musí vás zajímat obsah pojistky, chtějte vědět, zda pojišťovna nabízí i nějaké bonusy. Časově výhodnější je určitě on-line pojištění majetku, které zabere jen několik minut.