Fotopast jako skvělý dárek k Vánocům

Pokud si každoročně lámete hlavu, co koupit k Vánocům mužům ve vaší rodině, anebo třeba synovi, je fotopast tím správným řešením. Fotopast je více méně vylepšený fotoaparát, který odolá vlivům počasí, který se snadno maskuje, ale především, který dokáže pořizovat snímky v noci. Jedná se tak o perfektního hlídače, který je možná účinnější než obvyklý hlídací pes u boudy.

K čemu jsou fotopasti dobré?

Pokud chcete ochránit svůj pozemek, anebo externí prostory své firmy, neexistuje lepšího pomocníka. Mladí zase využijí toto digitální zařízení pro to, aby ukojili své zvídavé potřeby třeba po tom, kdo tajně v noci chodí na vaši zahradu vyjídat ovoce. Anebo chcete vědět, kolik srn se chodí přikrmovat do místního krmelce v lese? Zda se vám v lese nepohybují vlci, anebo kolik mladých jelínků se ve vaší vsi pohybuje? Na to vše je perfektní tento noční fotoaparát a kamera v jednom.

Funkce fotopastí

Fotopasti jsou v provozu na základě AA baterií a vše, co zaznamenávají, se mapuje na známé SD karty, které lze opakovaně používat. Především však tento malý zázrak dokáže zaznamenávat pohyb, respektive fotí pouze při pohybu. Pokud se k vám například na pozemek dere nějaký zloděj, oko záznamu ho nemine. O všem dění před fotopastí navíc můžete být bezprostředně informováni, protože fotopast dokáže rovněž posílat fotografie a krátká videa přímo jako MMS na mobilní telefon, anebo na email.

Nejlevnější fotopasti lze pořídit již od dvou tisíc korun, ty nejdražší se pak pohybují v ceně okolo devíti tisíc korun. ty jsou však již zcela profesionálními pomůckami, které pak používá armáda, policie nebo celní úřad. Ty levnější však využívají i Lesy české republiky, o funkci se tak nemusíte bát a fotopast vám tak může sloužit jako levnější alternativa bezpečnostní kamery, která vám šetří čas v tom, že nezaznamenává zbytečně prázdné dění.