Péči o seniory zajistí domácí zdravotní péče

Domácí péče je určena téměř všem pacientům, včetně seniorů, kteří využívají domácí péči asi nejčastěji. Pokud jste senior či jsou senioři vaši rodiče a potřebují již určitou zdravotní péči, kterou vy sami nedokážete zajistit, pak přišel čas zauvažovat o agentuře specializující se na domácí péči. Pro mnoho lidí se sice jeví vhodnějším řešením domov důchodců, avšak pro samotného seniora už to tak jednoznačné není.

Význam domácí péče

Není žádným tajemstvím, že řada seniorů je fixována na své domácí prostředí a nechtějí se tak nikam stěhovat a měnit prostředí. Nehledě na to, že taková náhlá změna má negativní dopad na psychický stav člověka. V současné době však toto dilema řeší agentury domácí péče, které dokáží poskytnout pacientům odbornou péči přímo u nich doma. Stěhování tak není vůbec nutné. Další výhodou domácí péče je předcházení různým nemocničním nákazám.

Komplexní služby

Kromě péče o pacienta poskytuje agentura domácí péče i další služby, jako jsou například soukromá sanitka, která vás odveze do nemocnice či na běžné vyšetření, odběr krve, domácí fyzioterapie, aplikace injekcí, ošetření proleženin, převázání ran a mnoho dalších služeb. Pokud tedy řešíte péči o seniora, tak se neváhejte obrátit na specializovanou agenturu. Mezi nejlepší agentury pro domácí péči patří především ProCare Medical, která zajišťuje komplexní služby a navíc dokáže jako jedna z mála pečovat i o pacienty s domácí plicní ventilací.

Hrazeno pojišťovnou

Možná vás od uvažování domácí zdravotní péče vždy odradí finanční úvahy, že jde o velice drahou záležitost. Avšak využití služeb agentury domácí péče může být i zdarma. Pokud vám, respektive danému seniorovi, předepíše domácí péči ošetřující lékař, pak jsou veškeré služby hrazeny ze zdravotního pojištění. To samé platí i pro využití zdravotní dopravní služby.