Očistit své tělo od toxinů? Snadno s tímto domácím lékem!

Lidské tělo toxiny napadají poměrně často. Jde o látky, které jsou produkovány živými organismy, třeba bakteriemi a na lidské tělo mají škodlivý účinek. V konečném důsledku někdy mohou způsobovat až smrt. Někdy dokonce toxiny může lidské tělo paradoxně produkovat samo, to ve chvíli, kdy lidské tělo nepracuje tak, jak by mělo (například játra). Toxiny tělu škodí, proto je důležité se jim vyvarovat a bránit se jim.

Do lidského těla se mohou dostávat různě, ze vzduchu, kosmetiky, z léků či ze stravy a nápojů. Právě strava a stravovací návyky mohou v těle akumulovat až 10 kilogramů těchto jedovatých látek.

Zbavte se toxinu v těle

Toxiny v lidském těle způsobují řadu komplikací a zdravotních problémů. Mohou se dostat do krevního oběhu a způsobovat tak v lidském těle velký chaos. Plnou kontrolu nad svým zdravotním stavem budete mít, když bude funkce vašeho tlustého střeva správná. Tato funkce totiž má klíčovou roli při trávení a vstřebávání živin z potravy. A tento proces je pro vaši imunitu životně důležitý. Jestliže tlusté střevo nepracuje tak, jak by mělo, může se z něj stát místo, kde se budou toxiny hromadit a to déle, než by měly.

A jak poznáte, že je něco špatně? Nejčastěji zažívacími problémy a zácpou. Objevit se může například nadýmání, bolesti břicha, plyny či průjmy, kdy se tělo snaží toxinu zbavit. Toxiny, které se nachází v tlustém střevě, mají vliv na celkový zdravotní stav vašeho těla. Mohou oslabovat imunitní systém a ten se pak neumí účinně a správně bránit mnoha infekcím a virům, které jsou okolo. A pak se může objevovat stres, bolesti hlavy, kloubů a podobné příznaky.

bottle-852133_960_720

Jak se tedy toxinu zbavit?

Nejlepší způsob je zdravá strana. Ta totiž toxinům brání, aby se v tlustém střevě hromadily. Do svého jídelníčku zařaďte pravidelné porce zeleniny, ovoce, potravin, které jsou bohaté na vlákninu a na antioxidanty. Omezit je dobré příjem červeného masa, zpracovaných a mastných potravin. K tomu navíc tělu dopřávejte pravidelný pitný režim (voda, čaje) a také zapojte do svého života pohyb a fyzickou aktivitu. Chcete-li své zdraví posunout na lepší úroveň a podpořit správnou funkci tlustého střeva, pročistěte svůj organismus. Jak? Jedním z nejstarších receptů. Stal se populárním již v roce 1940 a stále je funkční!

Ingredience:

  • 2 lžíce citrónové šťávy
  • 2 lžíce javorového sirupu
  • 1/10 lžiček červené papriky
  • 350 ml destilované vody

Příprava a dávkování:

Všechny výše zmíněné ingredience smíchejte dohromady a dobře rozšlehejte. Přelijte do skla a pijte 5 – 8 krát během dne. Aby měl tento nápoj nějaký účinek je nutno jej pít minimálně 10 dní. Maximálně tento nápoj popíjejte 15 dní!