Kokosový olej a překvapivé účinky pro lidský organismus

Kokos a kokosové výrobky se staly velmi populární v posledních letech. V dnešní době lze nalézt kokosovou vodu v téměř každém obchodě. Kokosový olej je považován za nejlepší kokosový produkt a je velmi snadno k dostání oproti předchozím rokům.

Platí to téměř pro všechny produkty z kokosu. Jaké účinky mají kokosové produkty pro lidský organismus?

Proč je kokos tak užitečný

Kokosový olej je velmi bohatý na triglyceridy se středním řetězcem (MCT), což jsou zdravé mastné kyseliny, které se nachází také v mléce a jogurtu. Na rozdíl od jiných tuků, jsou MCT rychle zpracovány a použity jako zdroj energie namísto toho, aby byly ukládány. Kokosový olej obsahuje také kyselinu laurovou a kaprylovou. Tyto dvě látky pomáhají k odstranění virů a bakterií. Samozřejmě v oleji nechybí ani celá řada vitamínů a minerálů, které mají pozitivní účinky na naše zdraví.

Výhody kokosového oleje

Níže naleznete některé výhody kokosového oleje. O některých víte a jiné budou pro vás absolutní novinkou.

1.      Podporuje funkci štítné žlázy

Problémy štítné žlázy spočívají v zánětu a imunitním systému. Když dojde k těmto problémům, je štítná žláza narušena a vzniká celá řada zdravotních problémů. Kokosový olej reguluje imunitní systém a snižuje zánět v těle a zároveň ovlivňuje funkci štítné žlázy. Společně s cvičením a zdravou stravou, je kokosový olej skvělou volbou, jak podpořit správnou funkci štítné žlázy.

2.      Chrání před škodlivým slunečním zářením

Kokosový olej zabraňuje spálení pokožky od sluníčka a zároveň chrání před škodlivým slunečním zářením. Strava bohatá na zdravé tuky je nejlepší ochranou proti spáleninám. Pokud milujete čas, přidejte do každého šálku trochu kokosového oleje. Během pár dnů pocítíte výsledky. Vaše kůže bude jemná a pevná.

3.      Zabraňuje kvasinkové infekci

Vzhledem k přítomnosti kyseliny laurové a kaprylové, brání kokosový olej kvasinkovým infekcím a zároveň je pomáhá léčit. Mastné kyseliny se středně dlouhým řetězcem zabíjí viry, bakterie a kvasinky. Pokud jste náchylní k infekcím, pravidelně užívejte 3-4 lžíce kokosového oleje.

4.      Podporuje látkovou výměnu

Začlenění kokosového oleje do každodenní stravy zlepšuje funkci metabolismu. Ne-hydrogenovaný kokosový olej zlepšuje činnost metabolismu, což napomáhá k lepšímu spalování tuku. Kdo by řekl, že tuk pohlcuje tuk.

5.      Zklidňuje pokožku a léčí ekzém

Organický kokosový olej pomáhá léčit u dětí i dospělých problémy s ekzémem a dalších kožních problémů. Jedná se o skvělé přírodní řešení, které nemá žádné vedlejší účinky. Olej se snadno aplikuje a vyžaduje minimální tření do kůže.

6.      Zmírňuje alergii a předchází infekci dutin

Aplikace kokosového oleje v podobě nosního spreje, pomáhá léčit infekci dutin a zmírňuje alergie. Kokosový olej je silné antibiotikum, které je jednoduše vstřebatelné. Aby bylo možné kokosový olej použít pro aplikaci v nosu, smíchejte čistý olej s vodou, mořskou solí nebo jedlou sodou. Poté aplikujte kapátkem nebo nosním sprejem.

7.      Zmírňuje zácpu

Kokosový olej je bohatý na vlákninu, která je životně důležitá, pokud nechcete mít problémy se zácpou. Smíchejte půl lžičky extra panenského kokosového oleje s hrníčkem přírodní šťávy a vypijte tuto směs půl hodiny před každým jídlem. Tímto způsobem se rychle a přirozeně zbavíte zácpy.

8.      Boj s akné

Akné je většinou způsobené bakteriální infekcí kožních žláz. Pokud se zanítí, vzniká otok a zarudnutí obličeje. Jak již bylo řečeno, kokosový olej je přírodní antibiotikum a má protizánětlivé účinky. Aplikujte olej na postižené místo a během pár dní se zbavíte nepříjemného akné a nevzhledných teček.