Nepodceňujte výběr svatebního fotografa

Svatební fotograf je často klíčový v pozadí celé svatby. Hosté si ho nemusejí vůbec všimnout. Je to obvykle ten člověk, který se neustále pohybuje, moc se nebaví, ale „sem tam něco cvakne“. Po chvíli zapomenete, že tam vůbec je a nerušeně se bavíte dál a dál.

Následně už jen nestačíte zírat, jak skvělé fotky pořídil. Kdy to vůbec fotil?

Záruka kvality

Svatební fotograf zajistí, že vaše svatba bude opravdu zmapovaná ze všech úhlů. Nejen klasické fotografie, ale spousta momentek, video, kvalitní snímky. To vše vás čeká u svatebních fotografů. V dnešní době jich je „jako máku“, nabízí spoustu služeb, fotografií a ostatních drobností. Vybrat mezi nimi toho nejlepšího z nejlepších může být trošku problém. Jak to udělat?

Jednoduše, dejte na doporučení. Máte ve svém okolí kamarády a známé, kteří na své svatbě měli fotografa? A ten se jim osvědčil? Pak zvolte jeho. Pokud nemáte ve svém okolí nikoho, dejte na doporučení na internetu. Často i zde jsou hodnotné komentáře. Mimo jiné si pořádně prohlédněte jeho práci, styl fotografování, rozsah služeb, cenu a další atributy. Jak vybrat toho nejlepšího?

Základem je kvalitní foto

Chcete-li do svatebního fotografa investovat, pak požadujte kvalitu. Ze svého velkého dne chcete mít památku, která vydrží, podobně jako vaše manželství, navěky. Proto také vsázejte na kvalitní fotky, ať už jde o technické parametry jako kompozice, ostrost fotografie, až po umělecké hodnoty.

Správná emoce

Svatba obecně je o emocích. Ať to je nervozita před obřadem, štěstí, po dvojitém ANO, dojetí, slzy radosti, láska, smích a podobně. To všechno umí fotografové zachytit na výsledných snímcích, jsou-li opravdu dobří.

Komunikace

Je klíčovým prvkem. Je fotograf ochotný s vámi rozebírat vaše otázky a problémy? Vysvětluje vám trpělivě, jak to bude probíhat, je ochotný k rozhovoru popřípadě se s vámi chce i sejít, abyste vše probrali? Pak je to ten správný fotograf pro vás.

A jakého fotografa tedy vybrat? My doporučujeme focení svateb Olomouc. Splňuje všechny atributy, které má fotograf mít.