Nenechávejte nic náhodě, ale raději se pojistěte na odpovědnost občana

Život je nevyzpytatelný – nikdy nevíte předem, co se přihodí. Jistě není příjemné být na návštěvě u svých přátel a způsobit jim škodu. A přitom stačí tak málo, když vaše dítě třeba omylem rozbije prosklení dveří do obývacího pokoje. Hned je škoda na světě. Abyste ji bez obav zvládli uhradit, je dobré mít sjednané pojištění odpovědnosti. V čem tkví jeho hlavní výhody?

Odpovědnost občana

Během života se dostáváte do různých situací, v nichž se vám vždy nemusí dařit. Příklad, který jsme uváděli výše, je jedním z nich. Za činnost svou jste odpovědní, zákon v tom má celkem jasno. Proto existují takzvané pojistky na blbost, které lidem pomáhají v nepředvídatelných situacích. Pojištění odpovědnosti se však vztahuje i na členy společné domácnosti, to znamená na manžele, partnery i děti, a to včetně osvojených nebo v pěstounské péči. Mít ho sjednané znamená žít v klidu a bez obav.

Jaké jsou výhody pojištění odpovědnosti občanů?

Pro pojištění odpovědnosti občanů platí jednotný limit pojistného plnění na škody na zdraví, na majetku i finanční škody. U pojištění není sjednána spoluúčast. Co je důležité, pojištění odpovědnosti občanů má celosvětovou platnost. Je možné ho tedy využít i během vaší dovolené v zahraničí. Na výběr jsou čtyři varianty plnění, z nichž si klient může vybírat podle své potřeby.

Jak pojištění odpovědnosti sjednat?

Pojišťovna ERGO nabízí pojištění odpovědnosti občanů jako samostatné pojištění. Znamená to, že už nic dalšího nemusíte mít u ní sjednané. Na druhou stranu, proč nevyužít výhodné možnosti sjednání tohoto pojištění v rámci jiných produktů? Zejména se jedná o pojištění majetku, zdravotní pojištění cizinců nebo pojištění odpovědnosti pilota. Ke všem těmto produktům je možné se na odpovědnost občana připojistit.

Výhody pojištění odpovědnosti občanů většinou oceníte tehdy, až k nějaké škodě dojde. Rozhodně doporučujeme mít tuto pojistku sjednanou.