Na pracovní nabídky se odpovídá z mobilu

Doba se hodně změnila a rychlé a dynamické prostředí nás nutí měnit zaběhnuté zvyky a postupy. To se týká i prostředí trhu práce, respektive hledání volných pracovních míst a odpovědí na inzeráty, které práci nabízejí.

Mobilní telefony a dostupný internet nás činí prakticky neustále online, což má své výhody i nevýhody. Někoho stresuje, že je neustále dostupný, ale pokud zrovna hledáte práci, je dobré si na to zvyknout, a naopak tuto situaci pěkně využít.

Mobily a tablety svými funkcemi dokáží suplovat počítač, takže jsme kdykoli a kdekoli v pohotovosti.

Změny ve způsobu náboru zaměstnanců

Moderní technologie a jejich neustálý vývoj přinášejí změny nejen na trhu práce, ale mění se i oblast náboru nových zaměstnanců. Pracovní procesy se proměňují, vznikají nové pozice a mění se zaběhnuté zvyky. Od uchazečů o zaměstnání se očekává rychlost a pružnost, a to také právě v reakci na zveřejněné pracovní nabídky. Na to buďte stále připraveni!

Odpověď rozhodně neodkládejte

Asi se vám už stalo, že jste na internetu našli skvělou pracovní nabídku, ale odpověď na inzerát jste odložili na vhodnější dobu, například až budete doma v klidu u počítače. Ale o to právě jde, „svůj“ inzerát jste později už možná nenašli, protože jej zaměstnavatel stáhl pro velké množství přihlášených kandidátů. Někdy je to zkrátka otázka hodin, některé volné pozice jsou natolik atraktivní, že je potřeba být v první vlně uchazečů.

Jak na to?

Abyste mohli okamžitě reagovat na inzerovanou nabídku práce, můžete například využít různé weby jako je například pracovní portál Abecedaprace.cz s nabídkou inzerce práce zdarma. Ty totiž obvykle nabízejí možnost vytvoření si CV a motivačního dopisu a máte je tam pěkně uložené a připravené. Ve chvíli, kdy reagujete na nabídku z daného webu, pouze svůj životopis přiložíte. Životopis můžete mít navíc uložený ve svém mobilním telefonu prakticky kdekoli (weby, dropbox a další).

Tak na nic nečekejte a vytáhněte telefon!