Může spaní bez polštáře ovlivnit správné držení těla?

Zdá se, že mnoho lidí svůj polštář vyhodilo a rozhodlo se spát bez něj. Ačkoli se zdá, že spaní bez polštáře má nějaké benefity, což bezpochyby má, negativa přece jen převládají.

Výběr správného a kvalitního polštáře není snadný, navzdory tomu je efektivní věnovat výběru větší pozornost. Kvalitní polštář může zlepšit váš spánek, ale také ovlivnit správné držení těla a ztuhlou krční páteř. Vyzkoušejte ke spánku zdravotní polštář a ráno vstaňte bez ztuhlé a bolavé krční páteře.

Spaní bez polštáře má vliv na správné držení těla

Pokud rádi spíte na břiše, anatomický polštář lépe srovná vaši páteř. Nepřirozenou polohu to však zcela nevyváží. Pro vaši páteř bude stále obtížné být neutrální, protože většina vaší váhy je ve středu vašeho těla.

Abyste podpořili lepší držení těla při spánku na břiše, dejte si pod břicho a pánev polštář. Tím se zvedne střed těla a sníží se tlak na páteř, i když nepoužíváte polštář na hlavu.

V jiných polohách není spánek bez polštáře ideální. Uvádí vaši páteř do nepřirozené polohy a zatěžuje vaše klouby a svaly. Pokud spíte na zádech nebo na boku, je nejlepší použít polštář, například polštář z paměťové pěny.

Bolestivou a ztuhlou krční páteř může způsobit spaní bez polštáře

Zdá se, že existuje přímá souvislost mezi bolestí krční páteře a spaním bez polštáře. Když spíte převážně na břiše, spaní bez polštáře může nechat krk v přirozenější poloze, ovšem to více znemožňuje otáčet hlavou. To může vést k větší námaze kloubů a svalů a tím způsobit bolest. U jiných poloh spánku může přeskakování polštáře zhoršit nebo způsobit bolest krku. Je to proto, že spánek na zádech nebo na boku přetěžuje váš krk. Bez polštáře zůstane váš krk v této poloze celou noc.

Navíc, pokud nepoužijete polštář, tlak na vaše krční svaly bude nerovnoměrně rozložen. Budete pravděpodobněji pociťovat bolesti krku, ztuhlost a bolesti hlavy.

Na webu matrace.purtex.cz objevíte velký výběr kvalitních polštářů od českého výrobce. Zajistěte si klidné spaní bez ztuhlé krční páteře a špatného držení těla.