Masírujte jeden bod na svém těle každý den a vyhnete se řadě nemocí

Víte že, tělo má na 365 bodů a 12 hlavních meridiánů? V tomto článku si ukážeme nejdůležitější bod pro celé tělo. Vypráví o něm stará japonská legenda.

Podle legendy žil jeden muž, který získal poznatky od svého otce, který je získal od svého dědečka. Legenda říká, že jeho otec ho naučil o bodu „sto nemocí“. Pokud plníte správně všechny instrukce, které tato legenda předkládá, vyhnete se řadě nemocí a dočkáte se dlouhověkosti.

Legenda o bodu „sto nemocí“

Předtím jsme se zmínili, že tělo má 365 bodů a 12 hlavních meridiánů. Jak můžete vidět, počet těchto bodů a meridiánů je stejné jako dny a měsíce v roce. Všechny tyto body využívá akupresura, tedy léčení pomocí tlaku. Japonská a čínská medicína bere tělo jako energetický systém. Masírování těchto bodů, zlepšuje tok energie a vylepšuje funkci každého orgánu. Jestliže stimulujete Zu San Li bod, omlazujete a léčíte celé tělo. Číňané jej nazývají „bod dlouhověkosti“ a Japonci zase „bod sto nemocí“.

Kde se magický (Zu San Li) bod nachází?

Zu San Li nebo také „bod sto nemocí“ se nachází těsně pod čéškou. Pokud jej chcete najít, položte obě ruce na kolena. Levou ruku na levé koleno a pravou ruku na pravé koleno. Magický bod je umístěn mezi konci prsteníčku a malíčku.

Vyzkoušet můžete také následující postup. Sedněte si na podlahu a silně zapřete chodidla o zem. Snažte se odtlačit paty od země. Zkontrolujte oblast pod čéškou a hledejte místo, které je o něco vyšší. Jakmile jej naleznete, vytvořte tlak proti tomuto bodu. A to je magický Zu San Li bod.

Proč Japonci nazývají tento bod „sto nemocí“?

  • Vzhledem k tomu, že kontroluje činnost všech orgánů ve spodní části těla
  • Tento bod upravuje část míchy, která je zodpovědná za správnou funkci zažívacího a trávicího traktu, reprodukčního systému, ledvin a nadledvin.

Masáží tohoto bodu dosáhnete zlepšení funkci nadledvinek, která je důležitá pro ochranu našeho zdraví. Tyto žlázy produkují adrenalin, hydrokortizon a další nezbytné hormony, které proudí v naší krvi.

Co se stane, když budete masírovat Zu San Li každý den:

  • Zlepší se trávení
  • Posílí se imunita
  • Reguluje se glukóza a insulin
  • Zabraňuje se vzniku zánětu
  • Podporuje léčbu zažívacího ústrojí

Jednoduchou masáží každý den, budete mít větší jistotu a vnitřní rovnováhu. Zbavíte se přebytečného stresu a napětí. Masírováním bodu Zu San Li vyřešíte i problémy s impotencí, škytavkou, zácpou, gastritidou, inkontinenci, atd.

Jak správně masírovat Zu San Li bod

Nejlepší čas na masáž, je v dopoledních hodinách, před obědem. Je potřeba opakovat krouživými pohyby ve směru hodinových ručiček 9 krát na každou nohu. Znamená to tedy 9 krát po levé straně a 9 krát po pravé straně. Ideální doba masírování bodu Zu San Li, je 10 minut.

Zapamatujte si, že je vždy důležité pořádně si odpočinout, než začnete masírovat Zu San Li bod. Ideální poloha při masáži je v sedě. Pravidelně a zhluboka dýchejte. Soustřeďte se na své pocity. Masírování magického bodu má povzbuzující účinky. Dostaňte se do zóny komfortu, ať je účinek co největší.

K masírování můžete použít konečný prstů nebo například obiloviny, jako je pohanka, oves, rýže atd. Lze použít také stroužky česneku. Následně stroužky můžete rozdělit na poloviny a umístit na bod, kde je nechte působit po dobu 2 hodin, nebo do té doby, než vaše pokožka zčervená.

Masáž bodu „sto nemocí“ je vhodná i pro úbytek váhy. Masírujte jej ve večerních hodinách. To vám pomůže ztratit na 500 gramů tělesné váhy. Dávejte si však pozor. Masírování tohoto bodu, může způsobit nespavost.

Jako poslední tip, je masírování tohoto bodu 8 dní před novým měsícem. Takové načasování je perfektní, jelikož se vám posílí imunitní systém, zlepší funkce vnitřních orgánů a zpomalí stárnutí. Masírováním v době oběda, se zlepší celkový výkon, osvěží paměť, posílí kardiovaskulární a trávicí systém. Po obědě vám masáž pomůže zmírnit stres, nervozitu a podrážděnost. Také vám sníží problémy se spánkem a bolestí hlavy. V nočních hodinách masírujte bod proti směru hodinových ručiček. Zvýší se vám tak metabolismus a schopnost lépe zhubnout.