Malířský stojan je skvělý pomocník při malování

Výtvarné potřeby patří bezpochyby mezi nedílnou součást malování. Mezi základní výtvarné potřeby patří především barvy, štětce na malování obrazů, paleta a vhodný podklad. Pokud se však chcete věnovat malování naplno, pak by ve vaší výbavě neměl chybět ani malířský stojan. Malířský stojan totiž představuje skvělého pomocníka, který zajišťuje při malování vyšší komfort. A kde a jaký malířský stojan si koupit?

Typy malířských stojanů

Malířské stojany dnes již nepoužívají pouze profesionálové, ale i amatérští umělci. Pomocí stojanu lze totiž docílit kvalitnějšího uměleckého díla. Malířský stojan také zajišťuje větší pohodlí. Na trhu jsou stojany k dostání hned v několika variantách. Na výběr máte malířský stojan ateliérový, polní neboli plenérový stojan a stolní stojan.

Ateliérový stojan je vhodný především na velká plátna. Jeho předností je zejména stabilita a robustnost. Není však vhodný k přenášení. Chcete-li malovat v terénu, pak bude pro vás vhodnou variantou plenérový stojan, který je velice skladný a lehký. Na rozdíl od ateliérového stojanu však disponuje nižší stabilitou. Posledním typem jsou malé stojany, které lze umístit na stůl. Tento typ stojanu je však vhodný jen pro malá plátna.

Při výběru malířského stojanu je důležitý materiál

Při pořízení malířského stojanu je třeba věnovat pozornost také materiálu, ze kterého je stojan vyroben. Za kvalitní materiály se považuje zejména ušlechtilé bukové, dubové a smrkové dřevo, které poskytuje stojanu dostatečnou odolnost. Chcete-li vlastnit kvalitní malířský stojan, pak byste měli sáhnout právě po stojanu z těchto druhů dřeva.

Kvalitní malířské stojany si můžete pořídit na e-shopu Kreativ – výtvarné potřeby. Kromě stojanu zde najdete také širokou nabídku výtvarných a kreativních potřeb.