7 příznaků, že je váš vztah u konce

Vztahy vznikají a zanikají. Na tom není nic divného. Často se však stane, že se vztah rozpadne, i když na první pohled vypadá idylicky. Uznávaný expert na vztah Michael McNutty, PhD. vysvětluje, že většina vztahů neskončí z ničeho nic.

Existují varovné signály, které vás v čas upozorní, že je něco v nepořádku.  Přinášíme vám 7 příznaků, že je váš vztah u konce.

Více negativ, než pozitiv

Je to jednoduché. Příliš mnoho kritiky a negativních poznámek ve vztahu, neprospívá ani jedné straně. Šťastné páry mají 5 pozitivních reakcí na jednu negativní. Jak jste na tom vy?

Zůstanete jako opaření během hádky

Celkem běžný jev, který vzniká během hádky. Když řešíte s partnerem nebo partnerkou problém, těžko se vám mluví, potíte se, mluvíte nahlas a konstruktivní diskuze je pro vás obtížná. Jediné na co myslíte, je útěk. Pokud je to i váš případ, doporučujeme dát si pauzu. Řekněte partnerovi, že potřebuje chvíli klidu, abyste to poté mohli konstruktivně řešit. Nikdy však nezapomínejte na daný problém a vždy ho vyřešte.

Neustálé problémy

Poukazování na problémy je častým jevem rozpadajících vztahů. Každý člověk má právo na chvíle neklidu. Každému z nás občas ujedou nervy. Nic se však nesmí přehánět. Neustále zvětšování maličkostí a hledání problémů tam kde nejsou, vede k dlouhodobé nespokojenosti a k ukončení vztahu. Snažte se vždy najít společnou řeč a vyřešit problém konstruktivní cestou.

Časté protiútoky

Při hádce je důležité, aby se projevily obě strany. Pokud vám partner něco vyčte a vy pouze odrážíte útok v podobě další výtky, nikam se nedoberete. Opět existuje snadné řešení, které se však hůře provádí. Chce to partnera vyslechnout a skutečně se zajímat o jeho problém. Zkuste vyjít vstříc požadavkům a reagovat tak, jak byste si přáli, aby reagoval partner na váš problém.

Kroucení očí

Příliš mnoho pohrdání v očích přináší jen ošklivé komentáře a prohlubování problémů. Vyhněte se těmto projevům emocím a zkuste je krotit. Místo kroucení očí vyjádřete své potřeby a snažte se najít pozitivní stránku vašeho vztahu.

Mluvte spolu o problémech

Častým problém je nezájem ze strany partnera. Mnohdy to však není reálný problém, ale spíše utkvělá představa. Místo vašich domněnek, se zkuste partnera zeptat, co k vám cítí. Není nic horšího, než když hledáte problém tam, kde není tak dlouho, až ho sami přivodíte.

Cítíte se jako jediná osoba ve vztahu

Takový pocit nastává v momentu, kdy se objeví všechny výše uvedené příznaky. Každý vztah si prochází krizí a právě v těchto klíčových okamžicích se ukáže, jak moc máte pevný vztah. Základem je otevřená komunikace a včasné řešení problémů. Někdy ani to nepomůže a pak je lepší, když se vaše cesty rozejdou. Některé pohádky nekončí šťastně.