Jaké výhody nabízí posuvné zastřešení terasy?

Uvažujete nad zastřešením vaší terasy, ale nevíte, jaký typ zastřešení zvolit? Přemýšlíte nad posuvnou pergolou, ale nejste si jisti, zda je to správná volba? Právě pro vás přinášíme seznam výhod, jež jsou charakteristické pro pergoly s posuvnou střechou.

  1. Bezúdržbová a moderní pergola

Charakteristickou vlastností posuvné pergoly je její moderní vzhled, který zajišťuje masivní hliníková konstrukce a stylové řešení zastřešení. Hliníková pergola s posuvnou střechou se tak rázem stane elegantním a dominantním prvkem vaší zahrady. Navíc s údržbou nebudete mít žádné starosti.

  1. Dlouhá životnost

Střecha pergoly je vyrobena z vysoce odolného PVC materiálu, pro který je charakteristická nepromokavost, UV stabilita a odolnost vůči silnému větru. Díky tomu tak nedochází ke znehodnocení střechy vlivem počasí. O dlouhou životnost pergoly se postará i hliníková konstrukce pergoly.

  1. Nezastíní interiér

V případě napojení pergoly na dům často dochází k úbytku světla v interiéru. Tento problém se však posuvné pergoly netýká, jelikož zastřešení teras lze zatáhnout a sluneční paprsky tak nebudou mít při putování světla do interiéru žádnou překážku. Díky posuvnému zastřešení si zároveň budete moci užívat slunečních paprsků kdykoliv se vám zamane, aniž byste museli opouštět prostor terasy.

  1. Funkční doplňky

Pro zajištění co největšího pohodlí na terase lze také využít širokého spektra doplňků, díky kterým budete moci na terase trávit čas od rána až do noci. O teplo v ranních a večerních hodinách na terase se postarají infrazářiče, O boční stínění v odpoledních hodinách a ochranu před větrem se pak postarají ZIP screenové rolety. Večer bude vaším pomocníkem LED osvětlení.

  1. Jednoduché ovládání

K ovládání pergoly vám poslouží ovládač, díky kterému se pro vytažení, či zatáhnutí pergoly nebudete muset vůbec zvedat. Navíc pro ovládání pergoly s posuvnou střechou můžete využít i napojení na inteligentní domácnost, díky čemuž budete moci pergolu ovládat pomocí mobilního telefonu či tabletu.

Pokud vás tyto důvody přesvědčili k pořízení posuvné pergoly, pak se můžete obrátit na společnost Pergotec, která nabízí pergoly s posuvnou střechou za příznivé ceny.