Havarijní pojištění je důležité, získejte ho výhodněji

Jsou lidé, kteří berou pojištění vážně a pro některé je to jen zbytečný výdaj navíc. Pokud disponujete autem, existuje pro vás rizik přeci jen více a to nejen pro vás, ale zejména pro váš vůz. Když máte jen povinné ručení, jste krytí proti škodám způsobeným třetím stranám. K tomu, abyste měli pokryté případné škody na vašem voze, potřebujete havarijní pojištění.

Jak najít cenově výhodnější havarijní pojištění?

Existuje mnoho způsobů, jak se může vaše auto poškodit, stačí si vyjet na výlet a potkat na cestě lesní zvěř, vůz může postihnout také živelná pohroma, může na něj spadnout větev nebo s ním můžete nabourat třeba i při parkování. Dalším velkým rizikem jsou zloději a vandalové. Než vybírat z toho, která varianta neštěstí je pro váš vůz pravděpodobnější, je vhodné si vybrat havarijní pojištění, které vás kryje před všemi takovými riziky, nejčastěji se mu říká allrisk.

Jak asi chápete, havarijní pojištění je velmi důležité. Je ovšem potřeba za něj platit mnoho peněz? Mnoho lidí si automaticky zajišťuje havarijní pojištění tam, kde má i povinné ručení nebo jiné finanční produkty. Ceny havarijního pojištění jsou u různých poskytovatelů odlišné. Představte si, že byste měli stejně kvalitní havarijní pojištění, které využíváte, u jiného poskytovatele třeba o polovinu levnější. Každý rok by to pro vás mohlo znamenat třeba i několik tisíc korun navíc a to nejsou zrovna malé peníze. Nemusíte být znalci trhu finančních produktů, abyste si porovnali ceny za havarijní pojištění u jednotlivých poskytovatelů, stačí navštívit web Klikpojisteni.cz, kde si můžete jednotlivé poskytovatele během krátké chvíle porovnat.

Zabere vám to jen krátkou dobu a rázem zjistíte, jestli se vám nabízí i výhodnější poskytovatelé. Pokud ano, nic vám nebrání v tom, abyste přešli k někomu jinému. Pro uzavření havarijního pojištění nebo jeho změnu už nemusíte chodit nikam na kamenné pobočky, vše uděláte na dálku pomocí mailu. Podklady k novému havarijnímu pojištění vám přijdou mailem a smlouva bude uzavřena momentem, kdy pošlete první platbu. Neplaťte více za něco, co můžete mít výhodněji.