Důvody, proč začít chodit do sauny

Pojď, strávíme nějaký čas ve wellness. Líbí se vám tento návrh, který vám například vaše drahá polovička nadhodila? Wellness pro dva je rozhodně velmi romantická záležitost. Ať už se rozhodnete pro wellness v Praze, Ostravě nebo v jiném městě, můžete tím tělu poskytnout kýžený odpočinek, který je v současné době velmi zanedbáván. Kromě vířivky však můžete navštívit v rámci pobytu také saunu. Říkáte si, proč ji možná až preferovat před bublinkovou lázní? Důvodů je rovnou několik.

Pro vyhnání toxinů z těla

V rámci našeho každodenního života musí tělo čelit mnoha bakteriím i virům, také toxinům, které se do těla dostávají různými způsoby. Aby nenadělaly příliš mnoho škod, sauna je v takovém případě náš nejlepší kamarád. V sauně se totiž dokážeme potit jako nikde jinde, a tak se z těla toxiny dostanou velice rychle.

Navíc tím zvýšíme odolnost proti zánětlivým onemocněním nejen horních cest dýchacích čili si na nás nebude moct přijít ani rýma, ani kašel, který hlavně v zimním období umí člověka pozlobit.

Pro naše věčně unavené klouby

Nemusíte mít nutně zaměstnání, při kterém musíte dnes a denně stát na místě nebo přenášet těžká břemena na svých bedrech. Můžete také sedět osm hodin v kanceláři nebo ve volném čase aktivně sportovat. To všechno jsou činnosti, které se jistým způsobem podepisují na našich kloubech a obecně na celé kloubní soustavě.

Když budeme pravidelně navštěvovat saunu, můžeme tím věčně unavené klouby podpořit. Teplo sauny totiž prokysličuje tělo, což stav kloubů a svalů pozitivně ovlivňuje, dokonce nás to zbavuje bolesti.

Pro krásnou a zdravou pokožku

Pocení obecně dokáže z těla vyplavit toxiny, ale to už bylo řečeno. Nejen, že tím tělo udržíme zdravější, ale také naše pleť bude krásnější a více k světu. Nebude totiž mdlá a zašedlá, což jsou většinou projevy právě velkého množství toxinů v těle.

Navíc dojde k vyplavení hormonu štěstí, takzvaného endorfinu. A ze sauny tak odcházíte se skutečně dobrou náladou.