Dopřejte svému vozu krásná alu kola

Alu kola jsou pro někoho samozřejmostí, na kterou nedá dopustit, a pro někoho jsou jen hezkou představou. Ještě stále jezdíte na plechových discích? Kola s plechovými disky jsou dobrá akorát na ostudu, pokud na ně neumístíte plastové poklice, tak s nimi vypadá každý vůz jen nevzhledně. Alu kolům se říká mnoha názvy, často jsou označována jako elektrony nebo také jako hliníková kola. Jen z hliníku ovšem vyrobena nejsou, jde o slitinu hliníku a hořčíku, případně ještě dalších kovů. Zatímco plechové disky jsou svařované, alu kola se vyrábí jako jeden kus.

Plechové disky mají oproti alu kolům mnoho nevýhod, jednou z nich je možnost deformace, větší náraz může disk deformovat. Alu kola jsou pevnější a mnohem odolnější vůči nárazům. Dokáží lépe odvádět teplo od pneumatik a také od brzd, což oceníte zejména v horkých měsících. Čím více hořčíku je ve slitině, tím jsou alu kola lehčí a většinou jsou alu kola lehčí než ta ocelová, takže vám jízda s nimi ušetří i nějaké to palivo. Důležité však je lepší rozložení hmoty v alu kolech, se kterým získáte lepší dynamiku akcelerace i brzdění. Pokud jste si doposud mysleli, že se alu kola pořizují jen kvůli vzhledu, tak to opravdu není, zajistí vám i lepší jízdní vlastnosti. Vzhled je skvělým bonusem.

Správný výběr alu kola

Základem pro výběr alu kola je zvolit specializovaný obchod, který vám umožní vybrat z mnoha kvalitních značkových modelů. Doporučujeme v tomto ohledu eshop Alupneu.cz. Pro správný výběr je zde pro elektrony konfigurátor. Když do něj zadáte parametry svého vozu, zobrazí se vám vhodná kola, takže nemůžete vybrat špatně. Najdete zde mnoho variant, které se liší barvami i designem. Výběr je tak široký, že si můžete vybrat podle svého vkusu taková alu kola, která se vám nejvíce líbí a nejvíce budou ladit k vašemu vozu. Projděte si nabídku a zajisté se pro vás stane tou pravou inspirací pro pořízení elektronů.