Aspirin je skvělý krém na pleť

Pro mnoho žen je velkým tajemství, že je obyčejný aspirin vynikajícím kosmetickým přípravkem. Zázračné obličejové masky s aspirinem (rozpuštěný ve vodě), při pravidelném používání a absenci alergií, dokážou uzdravit problematickou pleť. Proč je aspirin tak zázračným a skvělým krémem na pleť?

Tajemství obličejové masky z aspirinu

Celé tajemství obličejové masky s aspirinem spočívá v hlavní složce – kyselině acetylsalicylové. Ta je součástí aspirinu a je také hojně využívána v kosmetice, protože:

  • dokonale čistí pokožku
  • snižuje sekreci mazových žláz
  • zužuje póry
  • zabraňuje zarůstání chloupků
  • snižuje zánět v obličeji
  • zabraňuje tvorbě akné a pupínků

Pravidelné užívání a čištění obličeje pomocí aspirinu, snižuje zarudnutí pleti a léčí záněty, které způsobují vznik akné. Díky tomu se pleť zpevní a získá zpět pružnost.

Pro koho je maska z aspirinu vhodná

Aspirin je lék, který může způsobit nežádoucí účinky. Masky s aspirinem se nedoporučují pro:

  • těhotné ženy
  • kojící matky
  • pro osoby náchylné k alergiím
  • užívání na otevřené rány a řezy

Před užíváním aspirinu, nejdříve otestujte krém na vnitřní straně v horní části paže. Pokud nezaznamenáte negativní reakci, můžete bez obav aplikovat na obličej. Postupujte však opatrně, reakce závisí na individuálních vlastnostech každého člověka.

Recepty na obličejové masky z aspirinu

Pokud je vaše pokožka oteklá, červená a máte akné, určitě vyzkoušejte masku z aspirinu. Obličejové masky s aspirinem jsou účinné v 90 % případů. Níže uvádíme několik receptů na účinné masky. Ve všech případech platí, že masku neužíváme více, jak třikrát týdně. Pro optimální účinek, si nejdříve pročistíme obličej a poté aplikujeme masku.

Peelingová maska s aspirinem pro mastnou a kombinovanou pleť

Smíchejte 4 na jemno rozdrcené prášky aspirinu (100 mg) s 1 lžící vody. Přidejte lžíci medu a lžíci olivového oleje. Důkladně promíchejte. Oleje se přidává více, pokud je vaše pleť spíše kombinovaná, než mastná. Naneste masku na vyčištěnou pleť a jemně vmasírujte několik minut. Nechte působit dalších deset minut a poté obličej opláchněte.

Tato maska dokonale čistí póry, zklidňuje podrážděnou pokožku a snižuje zánět. S aplikací této masky to však nepřehánějte.

Čistící maska na obličej s aspirinem pro všechny druhy pleti

Rozdrťte 3-4 tabletky aspirinu (100 mg nebo jednu 500 mg), přidejte lžíci medu a promíchejte. Smíchejte se lžičkou teplé vody (pro mastnou pleť), abyste dosáhli výsledné směsi nebo lžíci teplého rostlinného oleje (pro suchou pleť) a opět důkladně promíchejte. Naneste směs na očištěný obličej a jemně vmasírujte. Mějte masku na obličeji zhruba 20 minut a poté opláchněte. Při sundaní masky jemně masírujte obličej. Nepoužívejte tuto masku, pokud jste alergičtí na med.

Po této masce bude vaše pleť kompletně vyčištěna a zbavíte se nepříjemných zánětů. Masku je ideální aplikovat jedenkrát týdně.

Maska s aspirinem na mastnou pleť s pupínky

Rozdrcené tabletky aspirinu (6 ks) smíchejte s 2-3 lžičkami citrónové šťávy. Aplikujte na vyčištěný obličej a nechte působit po dobu deseti minut. Poté opláchněte roztokem jedlé sody a vody (1 kávová lžička sody na litr vody). Pravidelné užívání této masky vás zbaví akné, sníží zánět a odstraní zarudnutí pleti. Užívejte masku maximálně jednou týdně.

Maska na obličej s aspirinem pro normální pleť

Smíchejte 2-3 rozdrcené tabletky aspirinu s 1 lžící jogurtu nebo zakysané smetany. Směs aplikujte na obličej a nechte působit 20 minut. Opláchněte teplou vodou. Po tomto postupu vám zmizí zánět z obličeje a vaše pleť se projasní. Výhodou této masky je, že ji můžete užívat každý druhý den.