Bez práce nejsou koláče, ale kde práci najít?

Každý dnes potřebuje mít příjem, aby mohl platit nájem, jídlo a další základní výdaje. Nejen koronavirová pandemie zasáhla nepříjemným způsobem trh práce. Mnoho firem zkrachovalo, včetně hotelů, kin, restaurací, divadel, hospod a mnoha dalších podniků. Mnoho lidí tak hledá uplatnění jinde nebo ve stejném oboru, ale u jiného zaměstnavatele. Pokud jste se i vy ocitli bez práce, zajisté se necítíte úplně příjemně. Když je člověk bez stabilního příjmu, náhle necítí pevnou půdu pod nohama a rád by měl co nejdříve zase nějakou jistotu.

Správný postup při hledání práce

To ovšem není vždy tak snadné, jsou lidé, kteří práci nehledali i mnoho let a teprve se na pracovním trhu rozhlížejí. Zajisté máte představu, v jakém oboru byste chtěli působit a v jaké lokalitě zaměstnání hledáte. Nejlepším a nejjednodušším způsobem je hledání pomocí pracovních portálů. Na internetu jich je celá řada. Někteří lidé používají jen jeden, protože si myslí, že na něm najdou všechny nabídky. Tak to ovšem není, každá firma používá jiné pracovní portály a proto je vhodné jich sledovat více. Seznam kvalitních pracovních portálů najdete na 123jobsmedia.cz.

Ještě než začnete na nabídky reagovat, aktualizujte svůj životopis a postarejte se, aby vypadal reprezentativně. Vytvořte si ho ve formátu PDF s postarejte se, aby v něm nic nechybělo a disponoval i fotografií. Ideální je připravit také motivační dopis, klidně i kratší a stručný.

Když máte vše připravené, každý den kontrolujte nové nabídky a reagujte na ně. Připravte se na to, že většina nevyjde, ale toto není sprint, ale běh na dlouhou trať. Pokud se vám nepodaří práci najít ani po pár týdnech, neztrácejte naději a tempo. Udělejte z toho denní rutinu a dříve nebo později se dočkáte pozvánky na pracovní pohovor, Až ta chvíle přijde, tak se na ni správně připravte, správně se oblékněte a zjistěte si o dané firmě všechny potřebné informace a recenze. Zajisté budete brzy úspěšní, držíme palce.

Společnost 123jobs media je významným tuzemským leaderem v oblasti e-commerce, provozování pracovních portálů a vyhledávačů práce. Mezi její úspěšné projekty patří pracovní portál Personalistka.cz, 123jobs.cz, Abecedaprace.cz a vyhledávač práce Jobsi.cz . Začátkem roku 2020 také poskytuje své on-line náborové služby v Německu, Rakousku, Velké Británii a Polsku pod mezinárodním brandem MyJobsi.