Zhubněte teď v létě! Jde to mnohem lépe!

Když teploty stoupají a sluneční paprsky opalují, jen těžko se většina lidí přemluví k aktivitě. Kdo to ale udělá, získá velkou výhodu. Jeho tělo totiž začne rychleji spalovat tuky a tím se zbavovat přebytečných kilogramů. Pokud má vaše postava vady na kráse, pojďte do toho. Máme několik tipů, které vám letní cestu za vytouženou postavou ulehčí!

Pohyb nemusí být náročný

Vysoké teploty organismus více zatěžují a současně ho i při menší aktivitě nutí spalovat tuky. V létě proto nemusíte trávit hodiny běháním, stačí například každý den vyrazit na procházku ve svižnějším tempu. Navíc přehnaná fyzická aktivita může uškodit. Tělo by nadměrnou aktivitu nemuselo zvládnout a mohlo by dojít ke kolapsu. Vhodným sportem je proto v létě i jóga nebo pilates, protože můžete cvičit vlastně kdekoliv.

Je také vhodné se zaměřit na posilování. I v České republice už máme v řadě parků venkovní posilovny, takže si užijete pohyb na čerstvém vzduchu. U posilování je třeba postupovat opatrně. V první řadě byste se měli spojit s profesionálním trenérem, který vám vysvětlí, jak jednotlivé cviky provádět a pomůže nastavit optimální tréninkovou zátěž. Vaším profesionálním partnerem na cestě za vysněnou postavou může být třeba i hvězda české kulturistiky Lukáš Osladil, který momentálně působí v Kentoya Fitness. Tato posilovna na Praze 10 je určitě perfektním místem, kam si zajít zacvičit, když počasí nepřeje. Kentoya fitness centrum v Praze 10 je mimochodem oblíbenou posilovnou českých profesionálních sportovců, takže o motivaci rozhodně nebude nouze.

Změna a výhodné ceny

Cvičení musí jít ruku v ruce s hubnutím. V létě ceny ovoce a zeleniny klesají, takže i na velmi pestrém jídelníčku ušetříte. Tipy, jak se správně stravovat při tréninku, najdete v tomto článku. Nízkých cen dobře využijte a udělejte si zásoby ovoce i zeleniny na zimu. Zmrazit je můžete syrové nebo si udělat chutná pyré.