Ubytování v chatce u Máchova jezera

Vedle Českého ráje a jižních Čech patří v létě k nejnavštěvovanějším lokalitám Máchův kraj. Jeho středem a doslova perlou je Máchovo jezero, které každoročně přiláká spoustu turistů z tuzemska i zahraničí. Dovolená v chatkách v osadě Elite je ideální zejména pro rodiny s dětmi. Abyste nezažili zklamání, vyplatí se rezervovat si chatky máchovo jezero dlouho dopředu.

Osada Elite se nachází uprostřed borovicových lesů na okraji městečka Staré Splavy a přímo na březích jezera. Můžete zde strávit krásnou rodinnou dovolenou nebo třeba prodloužený víkend. Oblíbené jsou i podzimní pobyty, kdy jsou zdejší lesy houbařským rájem.

Příjemné Staré Splavy

Máchovo jezero se nachází mezi dvěma příjemnými městečky, kterými jsou Doksy a Staré Splavy. Zejména Staré Splavy vás okouzlí svou polohou uprostřed lesů a lázeňskou atmosférou. Je to rovněž výhodné východisko k výletům po okolních přírodních a historických zajímavostech, ke kterým patří zejména hrad Bezděz vypínající se přímo nad jezerem, dále tajemstvími opředený hrad Houska nebo zřícenina hradu Jestřebí, který je znám m.j. z filmu Dovolená s Andělem s Jaroslavem Marvanem. Okolí jezera vybízí k procházkám například po naučné stezce nebo do nedaleké lesní obory, kde jsou k vidění početná stáda vysoké lesní zvěře.

Chatová osada Elite

Osada nabízí veškeré pohodlí, které lze od tohoto typu ubytování očekávat. Celkem 48 čtyřlůžkových chatek je dobře vybaveno a nechybí ani lednička. Přímo v areálu osady je jídelna s barem, kde se můžete stravovat formou plné penze nebo polopenze. V osadě je společné sociální zařízení, které je vzorně udržované. Pro milovníky grilování jsou k dispozici dvě ohniště i grily k zapůjčení. Poblíž osady můžete využívat minigolf a děti trampolínu nebo kolotoče. U jezera je půjčovna loděk a šlapadel, nebo se můžete vydat na okružní jízdu po jezeru na parníku.

Jak si ubytování zarezervovat?

Máchovo jezero ubytování najdete na webových stránkách https://www.elite-stare-splavy.cz/ubytovani.html, které vám rezervaci velice usnadní. Není třeba vyplňovat žádné papíry a ušetřený čas raději věnujte balení zavazadel na dovolenou u Máchova jezera.