Zbavte se potíží v intimních partiích pomocí přírodního léku

Spousty žen má problémy s intimními partiemi. Nejčastější příznaky jsou – zrudnutí, svědění, otok, bolesti břicha či zápach. Je naprosto běžné, že se v oblasti klínu vyskytuje celá řada bakterií a plísní.

Tento problém je však naprosto přirozený a není tolik spojen s osobní hygienou. Intimní partie ženy jsou domovem mnoha mikroorganismů, které jsou více či méně prospěšné. Jejich rovnováha pak spíše záleží na životním stylu a věku ženy. Dnes si představíme účinné řešení na ženské problémy.

Jak uchovat neutrální prostředí

Vaginální stěna obsahuje vysokou koncentraci kyseliny mléčné, která zabraňuje šíření špatných bakterií. V alkalickém prostředí však mohou tyto bakterie způsobit mnoho problémů. Pokud budete užívat výhradně jen antibiotika, můžete celý problém jenom zhoršit.

Chemické látky totiž způsobují další vysušování, které má za následek rozšíření infekce do dalších částí těla. Existují však domácí prostředky a přírodní řešení, které vás zbaví nepříjemných infekcí a dalších nemocí. Před zahájením léčby je však zapotřebí vědět, co způsobuje zdravotní problémy. Jedná se o bakterie nebo kvasinky?

Přírodní řešení na problémy v intimních partiích

1.      Ocet

Ocet může být velkým pomocníkem v domácnosti. Jediné co je potřeba udělat, je vložit 2 lžíce 9% octa do 4 šálků horké vody. Směsí si opláchněte intimní partie. Postupujte takto každý den, až do doby, než problémy zmizí.

2.      Heřmánkový čaj

Na heřmánkový čaj potřebujete 4 šálky horké vody a 2 lžíce sušeného heřmánku. Obě položky smíchejte a duste po dobu 10 minut. Čaj je možné užívat vnitřně nebo ho používat stejně, jako směs octa. Doporučujeme však tento recept používat jen v případě, že je vaše mikroflóra normalizována.

3.      Citrónová šťáva

Rozpusťte jednu polévkovou lžíci citrónové šťávy do 4 šálků vlažné vody. Touto směsí se omyjte. Opakujte až do doby, než problémy zmizí.

Řada lékařů se shoduje, že problémy v intimních partiích způsobuje i nezdravý životní styl. Obecně se doporučuje vyvarovat se mléčným výrobků. Oblékejte pouze spodní prádlo vyrobené z přírodních vláken. Pro hygienu intimních partií je nejlepší používat přípravky, které obsahují kyselinu mléčnou.