Bydlíte v menším domě nebo jste si zakoupili malou bytovou jednotku, kde potřebujete zařídit novou kuchyni? Úchytky byste možná měli vyřešené, ale sami dobře víte, že to v kuchyních není jenom o těchto dekorativních prvcích. To jsou až poslední body na seznamu toho, co musíte všechno zařídit nebo co byste neměli ve své kuchyni postrádat. Jelikož ale máte prostor trochu omezený, pojďme si říct, jakých pravidel se v nejlepším případě držet.
Světlé barvy mají přednost
I když je kuchyně rozměrově možná malá, to neznamená, že nemůže být velká alespoň opticky. Možná si říkáte, že je to jistě jenom nějaká chyba v textu, ale není to tak. Když totiž přidáte do svého interiéru dostatečné množství světlých barev, záhy vykouzlíte opticky větší interiér.
A světlé barvy nemusí být jenom na zdech. Sázejte také na světlou kuchyňskou sadu. Pokud budete toužit po nějakém rozbití neutrality, vhodné je přidat zelenou nebo jiné zemité odstíny. Naopak se vyvarujte ale tmavých barev, které zase na rozměru krapet ubírají.
Poličky jako praktický prvek malých kuchyní
Kromě toho, že vsadíte na světlé odstíny dejte také přednost poličkám. Mluvíme o velmi praktickém prvku, který stačí jenom působivě rozvrhnout. Když je opět necháte ve světlé barvě, hezky ke zbytku zařízení v kuchyni zapadnou.
Jestliže jste zvolili kuchyni, která má i skřínky čili na police není zrovna místo, vyměňte dvířka. Ta by měla být prosklená. Tím docílíte jakési vzdušnosti v celém interiéru.
Žádné zbytečnosti
Už tak budete mít málo prostoru, proč ho zaplňovat věcmi, které reálně nevyužijete? Proto pokud je v kuchyni něco, co aktivně nevyužíváte, dejte to pryč. Jestliže nějaké věci používáte jenom velmi zřídka, můžete je schovat hlouběji do polic nebo je dát na nějakou dobu třeba do komory nebo do sklepa. Stavit se pro ně můžete kdykoliv, nebo ne?
Abyste však nemuseli hromadit příliš mnoho věcí, nabízí se jedno – vybírejte spíše multifunkční spotřebiče, které zastanou více práce najednou.